Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İncebacaklar Köprüsü’nün Yapımı Tamamlandı

Gündem Yayın: 16.02.2023 14:03
Yazar:
İncebacaklar Köprüsü’nün Yapımı Tamamlandı

Karabük İl Özel İdaresi  sorumluluk sahasında yer alan ve geçtiğimiz Haziran ayında sel afetinden zarar gören Yenice  İncebacaklar Köprüsü’nün yapımı tamamlandı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, yapımı tamamlanan köprüde yaptığı incelemelerin ardından; “Sel afetinin ardından kullanılamaz hale gelen İncebacaklar Köprüsü’nün yapımı tamamlandı.  Geçtiğimiz Ekim ayında yaptığımız ihalenin ardından köprünün yapımı, müteahhit firma tarafından tamamlandı ve köprü ulaşıma açıldı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YENİCE İLÇESİ GÜNEY-TIR KÖPRÜSÜ’NÜN YAPIMI DEVAM EDİYOR

Öte yandan yine geçtiğimiz Haziran ayında sel afetinden etkilenen Yenice İlçesine bağlı Güney-Tır köyü köprüsünün yapımı devam ediyor.

Kenar ve orta ayak temellerinin atıldığı köprü çalışmasında incelemelerde bulunan Genel Sekreter  Mehmet Uzun, çalışmalarda yüzde 30 aşamasına gelindiğini belirterek,  müteahhit firmanın çalışmalara devam ettiğini belirtti. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

SAFRANBOLU’YA YERLİ VE YABANCI TURİST AKINI

Safranbolu Yayın: 13.04.2024 01:50
Yazar:
SAFRANBOLU’YA YERLİ VE YABANCI TURİST AKINI

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “En iyi korunan 20 kent” arasında bulunan ve bu yıl sakin kentler arasına giren tarihi Safranbolu, Ramazan Bayramı’nda yerli ve yabancı turist akınına uğrarken esnafın yüzü güldü.
Karabük‘ün tarihi ilçesi Safranbolu yılın ilk bayramı olan Ramazan Bayram’ında turizmcilerin uğrak noktası oldu. Kentin her iki giriş noktasında trafiğin yoğun olduğu ve araçların ilerlemekte güçlük çektiği tarihi kent Safranbolu’da esnafta yaşanan yoğunluktan adeta bayram etti. Lokumcusundan Safran satıcısına kadar tarihi kentin simgesi Safranlı ürünlerin satışını yapan esnaf yaşanan yoğunluktan oldukça memnun kaldı.
Safranbolu tarihi çarşı bölgesinde esnaflık yapan Hüsnü Özdemir, 25 yıllım çarşı esnafı olduğunu böylesi bir yoğunluğu ilk defa yaşadıklarını söyleyerek, “3 gündür yoğun bir kalabalık var. İnşallah hafta sonuna kadar devam etmesini bekliyoruz. Esnaf olarak adeta bayram ettik” dedi.
UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “En iyi korunan 20 kent” arasında bulunan ve bu yıl sakin kentler arasına giren tarihi Safranbolu, Ramazan Bayramı’nda yerli ve yabancı turist akınına uğrarken esnafın yüzü güldü.
İlçeyi ziyarete gelen günü birlik turistlerin dönüşte yanlarında yakınlarına hediye getirmek için uğradığı lokumcular ise adeta müşteriye yetişmekte zorluk yaşadı.
Oldukça yoğun bir bayram geçirdiklerini söyleyen Safran üreticisi ve satıcısı İsmail Yılmaz, “Eski çarşı son dönemlerin en hızlı bayramını yaşıyor. Misafir olarak oldukça yoğun ve kalabalık. Esnaf olarak bizde bundan çok memnunuz. Gelen misafirlerimiz genellikle mutlaka 1-2 gram safran ve lokum alıyor” dedi.
Gülda Koca ise, Safranbolu olarak çifte bayram yaşadıklarını ifade ederek, “ Sokaklar insanlarla dolu. Esnaf olarak çok mutluyuz ve uzun zamandır bu anı bekliyorduk. Otellerimiz dolu. Umut ediyoruz bunun devamı gelir ve turizmin en güzel yıllarını yaşarız” diye konuştu.

AW181540 02 jpg

AW181540 03 jpg

AW181540 06 jpg