Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İlk Kadın Başkan Mazbatasını alıyor

Safranbolu Yayın: 06.04.2019 14:45
Yazar:
İlk Kadın Başkan Mazbatasını alıyor

Tarihi ve kültürel güzellikleriyle önemli turizm bölgelerinden biri olan Safranbolu’nun ilk kadın CHP’li Belediye Başkanı  Mimar Elif Köse Pazartesi günü saat 10.00’da Safranbolu  İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alacak. Köse, mazbatayı aldıktan sonra törene katılanlarla birlikte Safranbolu Belediye Binasına kadar yürüyerek giderek görevi devralacak.

İki Yıldır Kayyum ile yönetilen Safranbolu’nun ilk Kadın Belediye Başkanı olan Mimar Elif Köse, mazbata törenine tüm vatandaşları davet etti. Tüm Safranbolu’nun Belediye Başkanı olacağını ifade Köse; Safranbolu’nun başta otopark ve trafik sorunu olmak üzere çözüm bekleyen bir çok sorununun olduğunu belirterek, “Şimdi Safranbolu’ya hizmet vakti. Seçim ne söz verdiysek hepsini yerine getirmenin gayreti içersinde olacağız. Ben CHP’den Belediye başkanı seçilmiş olabilirim ama ben tüm Safranbolu’nun Belediye Başkanı olacağım, toplumun tüm kesimini kucaklayacağım, ayrıştırıcı değil birleştirici olacağım, sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu bir Safranbolu için hep birlikte çalışacağız” dedi.

Kadının siyasetteki önemine de  değinen Köse; “Türkiye’nin her yerinde daha fazla kadının yönetim kademelerinde öne çıkması için çalışacağız. Çünkü hem başkan adayları hem de meclis üyeliklerinde kadınları çok az görüyoruz. Bu durumun değişmesi için de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: