İlim Yayma Ödülleri Akademik Danışma Kurulu Heyeti; 2021 yılında Rektörlere yönelik düzenlenen ‘Akademik Tanıtım ve İstişare Toplantısı’na katılım gösteren Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a ziyarette bulundu.
Ziyarete, İlim Yayma Vakfı Genel Müdürü Adem Yavuz ve İlim Yayma Ödülleri Akademik Danışma Kurulu Üyeleri katıldı. KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Genel Sekreter Lütfü Köm’de ziyarette yer aldı.
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rektör Polat ilk olarak KBÜ’de yapılan çalışmalardan bahsetti. Polat konuşmasında “Göreve geldiğimiz gün bizim diğer üniversitelerden farkımız olmalı, bir fark ortaya koymalıyız diyerek, üniversite içerisinde uluslararası çalışmalara başladık. Şu an dünya geneli üniversiteler sıralamasında, Türkiye´de ilk bin 200 üniversite arasındayız. 2015-2016 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 yılında 350 bin öğrenci hedefine ulaşabilmek için geldiğimiz noktada 93 farklı ülkeden 10 bini aşkın öğrenci Karabük Üniversitesi’nde eğitim alıyor. Bizdeki verilere göre Türkiye’deki en fazla uluslararası öğrenciye sahip olan üniversiteyiz.” dedi.
İlim Yayma Vakfı Genel Müdürü Adem Yavuz ise Karabük Üniversitesinin başarılarını takip ettiklerini belirterek Rektör Polat’a çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaret karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.