Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ilgaz’da Yüksek Okul Sevinci

Çankırı Yayın: 29.04.2016 08:10
Ilgaz’da Yüksek Okul Sevinci

ÇANKIRI ‘nın Ilgaz İlçesi’nde açılması planlanan Turizm ve otelcilik Yüksekokulu YÖK tarafından onaylanarak Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde hizmet vermeye başladı. Ilgaz yıllardır özlemini duyduğu Üniversiteye kavuştu. Belediye Başkanlığına Arif Çayır’ın seçilmesinden sonra hız kazanan yüksekokul çalışmaları meyvesini verdi. Ilgaz Turizm otelcilik ve Yüksekokulu önüzmüdeki eğitim öğretim yılından itibaren hizmet vermeye başlayacak. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır; “Bugün tüm Ilgaz’lı kardeşlerimizle birlikte üniversitesi bulunan bir ilçe olmanın haklı sevincini ve gururunu yaşamaktayız. Yıllardır Ilgaz’ımızın içinde bir uhde olan yüksekokulun açılması için gece gündüz çalışmış, her alanda girişimlerde bulunmuş ve ilçemizin bunu hak ettiğini her platformda anlatmıştık. Rektörümüz Prof. Dr. H. İbrahim Savaş hocamızın da bu konudaki sıcak yaklaşımı, bizim sonuca hızlı bir şekilde ulaşmamıza yardımcı oldu. Çankırı’nın en büyük ilçelerinden biri olan Ilgazımızda bu okulun açılması sosyal, kültürel ve ekonomik olarak getireceği canlılık ile birlikte, eğitim alanında marka bir ilçe olma yolunda atacağımız en önemli adımlardan birini oluşturmaktadır. İlçemizin her alanda gelişmesi, büyümesi, bizim en önemli görevimizdir. Bugün tüm Ilgazlılar için tarihi bir gündür. Hasret sona ermiştir. Ilgaz artık istediğini elde etmenin, diğer ilçelerle kalkınma ve gelişme yarışına girmenin tadına varmıştır ”dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: