Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İl Özel İdare İşçi Personeli Sağlık Taramasından Geçirildi

Gündem Yayın: 24.05.2014 08:43
Yazar:

İl Özel İdaresinde  çalışan  işçi personelin Verem Savaş Dermeğinin Gezici Röntgen Aracı ile Akciğer Filmleri çekildi ve  kan örnekleri alınarak sağlık taramasından geçirildi.

Konu ile ilgili İl Özel İdare Genel Sekreter Mehmet Uzun “Türkiye Yol- İş Sendikası ile İl Özel İdaremiz Adına TÜHİS arasında imzalanan 4. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesinin 77. Maddesinin 2. Paragrafı gereği tüm işçi personelimizi sağlık kontrolünden geçirmek için Verem Savaş Derneğimiz ile anlaştık ve Derneğimizin Gezici Röntgen Aracını İl Özel İdaremizin Hamzalar Mevkiin deki Ek Hizmet Binamızın bahçesine getirterek burada tüm işçilerimizin Akciğer röntgeni ve kan örnekleri alınmak sureti ile kontrolden geçirdik. Sonuçların tetkikinden sonra sıkıntı olan işçilerimiz olursa tedavilerini yaptırmaları konusunda uyaracağız. Gelen sonuçları da her işçi için işlerinde tutulan sağlık kartlarına işlenerek işçilerimizin sağlık durumlarını takip etmiş oluyoruz. Bu şekilde yapılan sağlık taramaları ile işçilerimizin sağlık ile ilgili her hangi bir problemi olup olmadığını varsa tedavi edilmesini kalıcı bir rahatsızlıksa sağlık durumuna uygun işlerde çalışması planlamasını yapmış oluyoruz “ dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İki yıldır kapalı olan yol vatandaşın tepkisini çekiyor

Manşet Yayın: 05.03.2024 13:09
İhlas Haber Ajansı
İki yıldır kapalı olan yol vatandaşın tepkisini çekiyor

Karabük’te 4 katlı bir apartmanda meydana gelen doğal gaz patlaması nedeniyle kapatılan 2 yıl önce kapatılan yolun açılmaması tepkiyle karşılanıyor.

2022 yılı Ekim ayında Yeşil Mahalle Özgür Sokak’ta bulunan Sarıipek Apartmanının üçüncü katında doğal gaz patlaması meydana gelmişti. Biri çocuk 4 kişinin yaralandığı patlama sonrası oluşan hasar nedeniyle iki apartman boşaltılarak yol ulaşıma kapatıldı. İki yıldır alanda herhangi bir çalışmanın yapılmaması site sakinlerinin tepkisine neden oldu.
Site sakinlerinden Sefer Kovancı, iki yıldır kimsenin kapalı yolla ilgilenmediğini belirterek, “Burası şehir; köy değil ki. Belediye Başkanı gelse burayı göstereceğim. Önceden çöp konteyneri yoktu, önüne gelen bu alana atıyordu” dedi.
Kapanmandan önce 40 yıldır yolu kullandığını ifade eden Kovancı, “Patlayınca yol kapandı. Böyle olmaması gerekir. Burası şehir” diyerek tepkisini dile getirdi.

VİDEO İZLEMEK İÇİN >>>TIKLAYINIZ<<

AW155401 01 jpg