Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Gündem Yayın: 21.04.2016 14:38
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

İl Koordinasyon Kurulu 2016  yılı ikinci  toplantısı, İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 2016  yılı programında yer alan yatırımların görüşüldüğü toplantıda, koordinasyonu gerektiren hususlar  tespit edilerek yerel ve bölgesel kalkınma bakamından değerlendirmeler yapıldı

Kamu Kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi ve il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulunun 2016 yılının ikinci toplantısı Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı Başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisi Toplantı salonunda Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı’nın Başkanlığında yapılan toplantıya; Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Yatırımcı Bölge Müdürleri ile Yatırımcı Daire Müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı; Kamu kuruluşlarımızın yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz.

2016 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı”  17 Ekim 2015 gün ve 29.505 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. “2016 Yılı Yatırım Programı” ise söz konusu Bakanlar Kurulu Kararının Eki olarak 31 Mart 2016 tarih ve 29.670 Mükerrer Sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

2016 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı”  gereğince bugünkü toplantımızın ana gündem maddesi 2016 yılında ilimizde gerçekleştirilen yatırımları 1.dönem itibariyle görüşmek, koordinasyonu gerektiren hususları tespit etmek ve yerel ve bölgesel kalkınma bakamından değerlendirmesini yapmak olacaktır.

İlimizde, 2016 yılının 1.döneminde (Ocak-Şubat-Mart); Ulaştırma sektöründe 10, Eğitim sektöründe 30, Kültür-Turizm sektöründe 9, Tarım sektöründe 63, Ormancılık sektöründe 77, Enerji sektöründe 4, Sağlık sektöründe 5, Beden Eğitimi ve Spor sektöründe 7 ve Diğer Kamusal Hizmetleri Sektöründe 27 adet olmak üzere toplam 232 proje ve iş yürütülmüştür. Yürütülen 232 proje  ve işin toplam tutarı 1 Milyar 859 Milyon 330 Bin ¨ olup, bu projelere önceki yıllarda 789 Milyon 892 Bin  ¨ harcanmıştır. Projelerin 2016 yılı ödenekleri ise 191 Milyon 989 Bin ¨’dir.

2016 yılında yürütülen 232 adet projenin 10 adedi (% 4) bitirilmiştir. 133 adet (% 57) proje üzerinde ise çalışmalar sürdürülmekte olup, 13 adet (% 6) proje ve işin ihalesi beklenilmektedir. 76 adet (% 33) iş ve projeye ise henüz başlanmamıştır. Söz konusu projeler için yatırım dönemi itibariyle 19 Milyon 333 Bin ¨ harcama yapılmıştır” dedi

Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı’nın konuşmasının ardından sırasıyla Yatırımcı Bölge Müdürleri ve Daire Müdürleri söz alarak 2016 yılında yapımı devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili olarak bilgilendirme yaptılar.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: