Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Gündem Yayın: 26.07.2016 14:33
Yazar:
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Mehmet Aktaş Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mehmet Aktaş’ın yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu, Ticaret İl Müdür V. Ferudun Karataş, İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen ve sendika temsilcileri katıldı.

İlimizin işgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak üzere yapılan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısında İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, İŞKUR’un faaliyetleri hakkında kurul üyelerine detaylı bir bilgilendirmede bulundu. İŞKUR 2016 yılı mesleki eğitim planının ele alındığı toplantı görüş alışverişiyle sona erdi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vali Koltuğuna Oturdu, Millet Bahçesine Oyun Alanı İstedi

Manşet Yayın: 24.04.2024 12:05
Vali Koltuğuna Oturdu, Millet Bahçesine Oyun Alanı İstedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Karabük Valisi Mustafa Yavuz’un koltuğuna oturan 2. sınıf öğrencisi Ece Supçin Millet Bahçesine çocuk oyun alanları yapılmasını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve beraberinde yönetici, öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyet, Vali  Mustafa Yavuz’u makamında ziyaret etti.

Vali Mustafa Yavuz, makam koltuğunu Şehit Metin Arslan İlkokulu 2.sınıf öğrencisi Ece Supçin’e devretti.

Ziyarette; Vali Mustafa Yavuz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu anlamlı günü çocuklarımıza bayram olarak hediye etti. Sizler, bizlerin geleceğisiniz, bizler sizlerin gözlerindeki ışığa güvenerek geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Koltuguna Oturdu Millet Bahcesine Oyun Alani Istedi2 jpg

Vali Makam koltuğuna oturan Ece Supçin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Vatanımızı bayrağımızı korumayı, çalışkan olmayı, değerli öğretmenlerimizden, annelerimizden, babalarımızdan öğreniyoruz. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız emaneti, ülkemizin en güzel yerlerine taşıyacağız.

Dünyanın en şanslı çocukları olarak bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlu olsun” dedi.

Ece Supçin Vali olarak, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Şenol Ayyıldız’ı arayarak; yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesi Projesi içerisinde çocuklar için oyun alanlarının artırılmasını talep etti.

Ayrıca; yetim ve öksüz çocukların bayramlarının kutlanması adına her birine dondurma ikram edilmesini istedi.

Ziyarete gelen Şehit Metin Arslan İlkokulu 3.sınıf öğrencisi İmren Asya Durak ve Şehit Metin Arslan İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Kamil Şahin ile yakından ilgilenen Vali Mustafa Yavuz, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek Bayramlarını tebrik etti. (Ramazan Öztürk)