Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Hüseyin Eroğlu: “Vizyonumuz Avrupa’ya oyuncu taşımak”

Spor Yayın: 20.09.2023 00:24
Kaynak: İHA

Samsunspor Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu, vizyonlarının Avrupa’ya oyuncu taşımak olduğunu söyledi.

Hüseyin Eroğlu, Akademi antrenörlerine dönük yaptığı konuşmada, kendilerinin de antrenörlük mesleklerine Akademi antrenörü olarak başladıklarını vurgulayarak, “Akademi antrenörlüğü kurumsallığı hedefleyen Samsunspor üzere kulüplerde en değerli misyonlardan biridir. Burada evvel oyuncularınızı güzel tanımanız, rol model olmanız, teknik ve taktik maharetler kadar bağlantı maharetlerine de katkı sağlamanız gerekecek” dedi.

Samsunspor Lideri Yüksel Yıldırım’ın vizyonunun, altyapıdan yetişen oyuncuların evvel A kadroya, sonra da Avrupa’ya gitmesi olduğunu vurgulayan Eroğlu, “Bu kadar hoş tesisler hazırlanıyorsa, bize en hoş şartlar sunuluyorsa, mazeretimiz yok. Vizyonumuz Avrupa’ya oyuncu taşımak ve bu manada en kıymetli vazife sizlere düşüyor. A ekibe yükselen her genç oyuncunun teknik-taktik, fizikî ve zihinsel olarak hazır gelebilmesi için işbirliği içerisinde olacağız. Biz sizlere katkı yapmak, yeterli yaptığınız işlerin daha da uygun olması için antrenmanlarınıza geleceğiz, sizler de evvelden haber vermek şartı ile bizin idmanlarımızı izleyebilir, müşahede yapabilirsiniz. A ekip ile alt yaş kümelerinde birebir oyun formasyonu, oyun sistemi kullanmanın yollarını bulmalıyız ki, A kadroya gelen genç oyuncunun ahengi daha kolay, performansı daha yüksek olsun” diye konuştu.

Alt yaş kategorilerinde de maç kazanmanın kıymetli olduğunu söyleyen Hüseyin Eroğlu, “Kazanalım da nasıl kazanırsak kazanalım ideolojisi son derece ziyanlı. Kazanmak değerli, oyunun ve oyuncunun geliştiğini görerek kazanmak çok daha değerli. U19 ekibi üzere U17 ve U15 ekiplerindeki futbolcuların da potansiyelleri varsa A kadro takımına gelebileceğini unutmayın. A ekibe gelen genç oyuncunun gerçek idman yapması gerekiyor. Bizler geçmişte 16 ve 15 yaşındayken gençlerimizi 1. Lig’de oynattık. Zira hazırlardı. Hem maçlarınızı seyredeceğiz, hem de daima bağlantı içerisinde olacağız. Teorik eğitimler yapacağız. Kapımız sizlere her vakit açık” halinde konuştu.

Yapılan toplantıya Samsunspor Genel Müdürü ve İcra Konseyi Üyesi Soner Soykan, İcra Konseyi Üyesi Suat Çakır, Nöral Teknik Koç Adnan Aydemir ve Samsunspor Futbol Akademi Koordinatörü Savaş Serdar’da katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Beyin kanaması geçiren eski muhtar hayatını kaybetti

Kastamonu Yayın: 04.10.2023 04:48
Kaynak: İHA

Kastamonu’da beyin kanaması geçirmesi üzerine hastaneye kaldırılan eski muhtar, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kastamonu’da bir önceki dönem Kuzeykent Mahallesi Muhtarlığını yapan İYİ Parti Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Ayhan Kılıç, bir hafta önce beyin kanaması geçirmesi üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Kılıç, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kılıç’ın cenazesi, yarın (Salı) Daday Merkez Camisinde kılınacak cenaze namazından sonra Akılçalman Köyü Buzağıveren Mahallesindeki aile kabristanlığında defnedilecek.

Paylaş: