Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

HES için İdare Mahkemesi’nde ikinci dava açıldı

Yenice Yayın: 11.10.2018 09:28
HES için İdare Mahkemesi’nde ikinci dava açıldı

Yenice’nin Şeker Kanyonu’nda yapılması planlanan HES için ikinci bir dava daha açıldı. Kastamonu İdare Mahkemesi’nde daha önce “suların süresiz kullanımı” konusunda bir dava açılmıştı.

İl Genel Meclisi’nin 6 Şubat 2018 tarihinde  Şeker Deresi’nde yapılacak HES’e inşaat izni kararı üzerine Yenice Platformu öncülüğünde  binlerce imza toplanmış ve  itiraz edilmişti.

İl Genel Meclisi’nin aldığı karara Yazıköy ve Tır Muhtarlıklarının yanında, ilçedeki siyasi partiler, yerel yönetimler ( belediye meclis üyeleri dahil), tüm muhtarlar, kooperatif başkanları, sivil toplum örgütü yöneticilerinin yaptığı itiraz Ağustos ayındaki oturumda 13 oyla reddedilmişti.

İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayında itiraz reddeden kararı üzerine Yazıköy ve Tir köyleri adına Avukat Hüseyin Aksoy tarafından 27 Eylül 2018 tarihinde Kastamonu İdare Mahkemesi’nde ikinci bir dava açıldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.