Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Halk Otobüsleri Krizi Çözüldü

Gündem Yayın: 17.07.2022 14:46

Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle zor günler geçiren  Karabük Özel Halk Otobüsü İşletmecileri bir çok hatta faaliyetlerini durdurmuş ve vatandaşlar ulaşımda sıkıntı yaşamıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından  Belediye Meclisinin  Özel Halk Otobüsü İşletmecilerinden üç ay kira alınmaması konusundaki kararı sonrasında Halk Otobüsü İşletmecilerinin bir nebze de olsa nefes alması sağlandı.

Halk Otobüsü İşletmecilerine sağlanan kolaylık sonrasında basın açıklaması yapan Özel Halk Otobüsçüleri Derneği, Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye ve Meclis üyelerine teşekkür etti.

Tüm hatların 18 Temmuz Pazartesi günü itibariyle ulaşım hizmetlerine başlayacağı vurgulanan açıklamada;  “Belediyemiz denetiminde yürütülen şehrimizin çeşitli mahalleleri arasında ulaşım hizmetlerini sağlamaya çalışan işletmecilerimizin 2 yıldır mücadele edilen pandemi sürecinin getirdiği olumsuzlukların yanı sıra her geçen gün artan ve daha da artışa geçecek olan mazot ve diğer maliyet giderlerinin karşılanamaması sebebiyle; işletmecilerimizin büyük bir çoğunluğu yüklenimleri altında bulundukları ulaşım hizmetlerini bırakma aşamasına geldikleri şu günlerde, belediye başkanımız ve meclis üyelerimizin özverili  çalışmaları ve incelemeleri sonucunda, 3 ay hat kiralarının alınmaması kararı ile sektörümüz işletmecilerinin bir nebze nefes alması sağlanmıştır.

Bu zor süreçte işletmeciliği bırakma aşamasına gelen işletmecilerimiz ve tüm hatlarımız  ile 18 Temmuz  2022 Pazartesi günü itibariyle ulaşım hizmetlerine aralıksız devam edilecektir.

Bu bağlamda sizlerin huzurunda Karabük belediyesi meclis üyelerimize ve başkanımız sayın Rafet Vergili’ye sektörümüz işletmecilerine sağladıkları kolaylıklardan dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

En kısa sürede içinde bulunduğumuz tüm sorularımızı çözümleyerek saygıdeğer hemşehrilerimize daha kaliteli ulaşım hizmetlerini sağlayarak hayata geçireceğimizi de önemle duyururuz” ifadelerine yer verildi. (Nurettin Acar)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyete pazarına yoğun ilgi

Zonguldak Yayın: 24.06.2024 16:45
İhlas Haber Ajansı
Sosyete pazarına yoğun ilgi

Zonguldak’ta sosyete pazarında 50 liraya satılan ürünler yoğun ilgi gördü.

Zonguldak’ın Acılık semtinde ücretsiz otopark alanına kurulan sosyete pazarı yoğun ilgi gördü. Pazarda, zücaciye, ayakkabı, eşofman ve kıyafet gibi ürünleri yer aldı. Özellikle pazarda parça ürünler yoğun ilgi gördü.

50-150 lira arasında satılan parça ürünleri vatandaşlar kapış kapış aldı.

Paylaş: