Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

GMİS Yeni Başkanını Seçti

Zonguldak Yayın: 06.04.2015 06:39
GMİS Yeni Başkanını Seçti

ZONGULDAK Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) 10. Olağan Genel Kurulu, Cumartesi ve Pazar günü Şemsi Denizer Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel başkan adayı Ahmet Demirci 147 oy alırken, başkan Eyüp Alabaş 111 oy alarak başkanlık koltuğunu Demirci’ye bıraktı.
Oy kullanma işlemi 262 delegenin tamamının oy kullanması sebebiyle saat 15.45 itibariyle tamamlandı. Sayım işlemi devam ettiği sırada Genel Başkanlık sonuçları açıklandı. Genel Başkan adayı Ahmet Demirci 147 oy alırken, Eyüp Alabaş 111 oy alarak başkanlık koltuğunu Demirci’ye bıraktı. Açılan sandık sonuçlarına göre Genel Başkanlığa 147 oyla Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcılığına 154 oyla İsa Mutlu, Mali Sekreterliğe 224 oyla Adnan Tıska, Teşkilat ve Eğitim Sekreterliğine 151 oyla Satılmış Uludağ getirildi.
OY KULLANIM İŞLEMLERİ GERGİN BİTTİ
Pazar günü gerçekleştirilen oy kullanma işleminde sinirler yatışmak bilmedi. Bir süre salonda sükunet sağlandıktan sonra Karadon Müeessesi’nin toplu olarak oy kullandığı anda mevcut Genel Başkan Eyüp Alabaş seçim kurulu masasına giderek oy kabinlerinde kullanılan oyların fotoğraflandırıldığını iddia etti.
Ahmet Demirci’nin listesinde bulunan Hakkı Aslan ve İsa Mutlu’nun delegelere baskı yaparak kabinlerde çekilen fotoğrafları istediklerini iddia eden Alabaş, seçim hakimi ile görüştüğünü ve seçime itiraz edeceklerini vurguladı.
Ardından seçim kurulu kabinlere cep telefonuyla girişi yasaklanırken Eyüp Alabaş tarafından seçim kuruluna itiraz dilekçesi verildi.
“BİZ BEŞİ BİR YERDEYİZ”
Sonuçların açıklanmasından sonra konuşma yapan Genel Maden İş Sendikası Yeni Başkanı Ahmet Demirci, “Seçimden önce de söylediğim gibi biz beşte beş çıkacağız. Biz beşi bir yerdeyiz” dedi. Başkan seçildikten sonra da her zaman madencinin yanında olacaklarını ifade eden Demirci, “Genel kurulumuzun sonuçları açıklandı.
Bizlere güvendiğiniz için hepinize ayrı ayrı ekibimiz adına teşekkür ediyorum. Ben dün de söyledim, bugün de söylüyorum biz beşte beş çıkacağız, biz beşi bir yerdeyiz.
Madencinin güvenini boşa çıkartmamak için elimizden gelen tüm mücadeleyi yapacağımıza emin olabilirsiniz. Tüm madenci kardeşlerimize, Zonguldak’ımıza, Türkiye’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: