Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Gündem Yayın: 12.06.2014 14:58
Yazar:

İŞKUR, Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu tamamlayan 72 kursiyere sertifikaları verildi.

KOSGEB Hizmet Müdürlüğünün eğitim salonunda yapılan Sertifika programında, konu hakkında bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven ‘İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından finanse edilen ,Karabük Ticaret ve Sanayi Odasınca eğitimleri verilen ve KOSGEB tarafından da desteklenen eğitim 70 saat 9 fiili günde tamamlanmıştır. Eğitim süresince kendi işini kurmak isteyen kişilerin, kurmak istedikleri işin, iş planlarını geliştirmelerini sağlamak ve Girişimcilik yeteneklerinin artırılması amaçlanmıştır’’ dedi.

İŞKUR İl Müdürü Güven, “ Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve İşkur Müdürlüklerince organize edilen Girişimcilik Eğitimleri sonunda alınan belgelerle, kendi işini kuracaklara KOSGEB tarafından desteklemeler yapılmaktadır.Son dönemlerde girişimcilik eğitimlerinin artma nedeni ,girişimcilik kültürünün oluşturulması olmakla beraber, KOSGEB desteklerinin verilebilmesi için bu eğitim belgesinin alınmış olması şartından kaynaklanmaktadır.

2014 yılında toplam 125 kişiye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi vermeyi hedefliyoruz. Eylül Ekim aylarında da 50 kişilik kurs programı yapılacak. İstihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılmasında girişimcilik kültürünün artırılması büyük önem arz etmekte ve amacımız Karabük genelinde girişimci sayısını artırmak” dedi.

Karabük TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar ise, bu kurları desteklediklerini söyleyerek, “ İstihdam alanında yapılan tüm çalışmalara destek veriyoruz. Çok iyi planlama yapılarak Karabük’te yapılmayanları yapmanızı istiyoruz” dedi.

KOSGEB Karabük Müdürü Bahadır Gevher ise,” Kursu bitenler hem kendi hem de ilimiz ekonomisine katkı sağlayacak girişimcilerimiz var. Girişimcilik kültürünün gelişmesini ve büyümesine katkı sağlanmız için güzel bir imkan” dedi.

Konuşmaların ardından sertifika almayı hak kazanan girişimcilere sertifikaları verildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şahin’den “Ovacık’a yatırım yapılmadı” sözlerine tepki

Manşet Yayın: 05.03.2024 13:16
Şahin’den “Ovacık’a yatırım yapılmadı” sözlerine tepki

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, zaman zaman “Ovacık ilçesine yatırım yapılmadı” sözlerine şahit olduğunu belirterek, bu durumu “insanların aklıyla alay etmek” olarak değerlendirdi.

Şahin, yaptığı açıklamada, Ovacık ilçesinde daha yapılması gerekenlerin bulunduğunu, eksik bulunabilecek çalışmaların olduğunu ancak “hiçbir şey yapılmadı” denmesini asla kabul edemeyeceklerini ifade etti.
Ovacık’ta yapılanlara değinen Şahin, “Efendim bunlar Ovacık’a neler yaptılar? Geçmiş dönem milletvekilleri buraya neler yaptılar? AK Parti neler yaptı? Efendim Mehmet Ali Şahin buraya neler yaptı? Ya bu hakikaten vicdani açıdan bizi de yaralayan bir şey. Göz var vicdan var. Şöyle gidin Ovacık’a bir bakın. Oralarda neler yapılmış? Spor Lisesinden tutun, Spor Kompleksine, Kültür Merkezinden tutun yollara, Hatipoğlu Barajına, halı sahaya. Oraya hastane yapılıyor, kaymakamlık binası yapılıyor” dedi.
İmkanlar ölçüsünde Ovacık’a ne yapılması gerekiyorsa yaptıklarını aktaran Şahin, “Ovacık’a neler yapıldığına bir bakalım. Bir de tabii taşkın oldu. Yenice, Eskipazar, Ovacık, Eflani’nin bazı bölgelerinde taşkından dolayı zararlar oldu. Onların yapılması ile geçti geçen sezon biraz da. Kaç tane menfez yaptık oraya? Şöyle Ovacık’a bir baksınlar, dağına taşına neler yapılmış. Eleştiri yapılabilir, ‘şunu yaptınız, şunu eksik bıraktınız, şunu da yapın.’ Şurada şunu yapmışsınız, burada şöyle bir sorun var, eksik var, bunu giderin.’ Bu ayrı bir şey. Ama ‘oraya hiçbir şey yapılmadı’ demek insanların aklıyla alay etmektir” diye konuştu.