Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Genel Sekreterlerden Karabük’e Ziyaret

Gündem Yayın: 24.06.2014 14:51
Yazar:

Zonguldak ve Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kara’yı ziyaret etti

Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Korkut Eren ve Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Genel Sekreterlerin yanı sıra Zonguldak İdari İşler Başkanı İhsan Öztunç ve Zonguldak Tıbbi İşler Başkanı Dr. Bekir Yaylı da hazır bulundu .

Ziyarette bir açıklama yapan Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz “Hepimiz aynı bölgede hizmet veriyoruz.  Genel Sekreter yeni atandı görevinde başarılar dilemek üzere burada bulunuyoruz aynı zamanda konumuz ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere buradayız her alanda olduğu gibi sağlık alanında önemli görevler üstleniyoruz. Birbirimize destek olmak adına kendisine hayırlı olsun diyor yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Korkut Eren ise yaptığı konuşmada,  “Birkaç gün öncesinde Sayın Genel Sekreterimiz bize bir ziyarette bulunmuşlardı çok memnun olduk kendisine bir iadei ziyaret gerçekleştirdik Osman Bey in de söylediği gibi aynı bölgede hizmet veriyoruz dolayısı ile birbirimize her anlamda destek olmak zorundayız aynı görevi yaptığımız için sorunlar ve yapılabilecekler noktasında fikir alışverişi önemli sağlık her il ve her bölge için oldukça önemli ve zor bir görev Sayın Genel Sekreterimize bu anlamda hayırlı olsun diyor yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi

Genel Sekreter İsmail Kara da  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın Genel Sekreterlerimizle her anlamda istişarede bulunuyorduk ve bulunmaya devam edeceğiz uygulamaya koyduğumuz ve koyacağımız projelerle ilgili olarak fikir alışverişinde bulunuyoruz Her iki Genel Sekreterime çok teşekkür ediyor görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ RAMAZAN PANAYIRI 8 MART’TA BAŞLIYOR

Gündem Yayın: 05.03.2024 15:03
SAFRANBOLU BELEDİYESİ RAMAZAN PANAYIRI 8 MART’TA BAŞLIYOR

Safranbolu Belediyesi Tarihi Çarşı han arkasında düzenlediği yılbaşı panayırının ardından şimdi de Ramazan Panayırı ile şehrin kültürel dokusunu ve turizm potansiyelini artıracak projelere imza atmaya devam ediyor. Yaklaşık 2 aylık hazırlık aşamasının ardından düzenlenecek olan Ramazan Panayırı Tarihi Çarşı han arkası ve Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında 8 Mart itibari ile başlayacak.

Safranbolu Belediyesi, tarihi çarşı ve Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda bu Ramazan döneminde büyük bir panayır düzenlemeye hazırlanıyor. Bu panayır, yerel halkın bir araya gelerek Ramazan ayını kutlamasına ve birlikte vakit geçirmesine olanak tanıyacak. Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı ve Tarihi Çarşı’da Safranbolu Belediyesi tarafından kurulan stantlarda esnaflar yerlerini alarak yiyecek, içecek, hediyelik eşya gibi ürünlerle satış yapacak.

Öte yandan Ramazan Ayı boyunca Safranbolu Belediyesi tarafından hafta içi ve hafta sonu genç yaşlı tüm yaş grubunda vatandaşlar için etkinlikler düşünüldü. Ramazan Panayırı, 8 Mart Cuma günü saat 15:00’da Tarihi Çarşı han arkası sokakta Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenecek ritim show gösterisi ile kapılarını açacak. Kuran-ı Kerim tilaveti, sema gösterisi, dini sohbet programları, ney dinletisi, ilahi ve Türk halk müziği, Türk Sanat Müziği, Türk tasavvuf müziği konserleri, Ankara mehteran takımı gösterisi, halk oyunları, sağlık üzerine eğitim programları, executive şeflerden ramazan lezzetleri önerileri ve konserlerin yer alacağı Ramazan panayırında çocuklar da unutulmadı. Program dahilinde Ramazan Ayı boyunca Cuma, Cumartesi ve Pazar akşamları iftar sonrası çocuklar için, palyaço ve maskot eşliğinde interaktif çocuk etkinlikleri, yüz boyama, kukla tiyatrosu, bubble show, balon dağıtımı, jonkler biraderler show, patlamış mısır ve pamuk şeker dağıtımı, sihirman magic show, İki Türlü Safranbolu’da eski ramazanlar masal dinletisi, Hacivat & Karagöz gölge oyunu, çizgi film gösterimleri yer alacak.  Ramazan Ayı süresince düzenlenecek etkinlikler Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda yapılırken, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ise Tarihi Çarşı han arkasında yer alacak. Ayrıca Ramazan Panayırı için kurulan stantlar ay boyunca iftar sonrası açık kalacak.

 

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, etkinliğin şehrin kültürel dokusunu ve turizm potansiyelini artıracağına inanarak, bu tür etkinliklerin şehrin ekonomisine ve turizmine de olumlu katkı sağlayacağını belirtti.