Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

‘Gençlik ve Kültür Kampları’na 2 bin 902 kişi katıldı

Kültür Sanat Yayın: 28.08.2023 20:36
İhlas Haber Ajansı
‘Gençlik ve Kültür Kampları’na 2 bin 902 kişi katıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Gençlik ve Kültür Kampları’nda bu yıl toplam 2 bin 902 genç katıldı.

‘İdeallerin Ülken Kadar Büyükse Büyükşehir Seni Çağırıyor’ mottosuyla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Gençlik ve Kültür Kampları’ dönemi kapattı. Toplumsal, kültürel ve sportif aktifliklerin gerçekleştirildiği Gençlik ve Kültür Kampları’na bu yıl ilgi ağır oldu. İlkadım ilçesi Mahmur Dağı Gençlik ve Kültür Kamp Alanı’nda hafta içi salı ve perşembe günleri günübirlik, hafta sonları ise çadırlarda 1 gece konaklamalı olarak yapılan kamplarda bu yıl toplam 2 bin 902 kişi konuk edildi.

“Her alanda gençlerimizin yanındayız”

Gençlerle ilgili yapılan her çalışmaya, atılan her adıma özel hassasiyet gösterdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, “Gençler bizim geleceğimiz, gözbebeğimiz, gücümüz, gücümüz. İnşallah bu güç ve güçle geleceğimiz çok hoş olacak. Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda gençlerimizin yanındayız. Gençlik ve Kültür Kampları’nda bu yılki etkinliklerimiz de sona erdi. Gençlerimiz ekip ruhu, izcilik öğretileri, toplumsal hayat, paylaşım ve yardımlaşma olgularını geliştirdikleri büyük bir tecrübesi birlikte yaşadı. Gençlerin kentlerine aidiyet hislerinin artması, sorunların tespit ve tahlilin modülü olması kıymetli bir hedefimiz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bekir Develi, Kudüs’ü anlattı

Kültür Sanat Yayın: 25.05.2024 04:45
İhlas Haber Ajansı

Çorum Belediyesi’nin “Han sohbetleri” etkinliğinin bu haftaki konuğu yazar Bekir Develi oldu.

Kültür, sanat etkinliklerini sürdüren Çorum Belediyesi yazar Bekir Develi’yi Çorumlularla buluşturdu. Bekir Develi ’Kudüs Bizim Neyimiz Olur?’ konulu sohbetiyle Han sohbetleri buluşmalarının bu haftaki konuğu oldu. Kudüs’ün tarihsel, kültürel ve manevi önemi anlatan Develi, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için önemine değindi.

Katılımın yoğun olduğu programı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da izledi. Program sonunda, Bekir Develi’ye hediye takdim eden Başkan Aşgın, “Kıymetli yazarımız Bekir Develi ve Veli Paşa Hanı’nı dolduran tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bekir Develi söyleşinin ardından sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.