Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Gedikoğlu: “Yeni Bir Koçbaşı Aranmamalıdır”

Video Haber Yayın: 12.09.2023 15:38
Gedikoğlu: “Yeni Bir Koçbaşı Aranmamalıdır”

Birlik Medyanın Gün Ortası programının konuğu olan MHP İl Başkan Adayı Cenk Gedikoğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu.  Gedikoğlu, “Karabük’te Cumhur İttifakı olarak birlikteliğe ihtiyacımız var” diyerek,  AK Parti’nin Belediye Başkanlıklarını 7-0  alacağız şeklindeki açıklamasının ağızlarından kaçan belki de yanlış anlaşılan bir cümle olduğunu,  Cumhur ittifakı içerisinde genel merkezin belirlediği adaylarla 7-0 almak istediklerini söyledi

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı Kongresi 17 Eylül Pazar günü yapılacak. Tek liste ile gidilecek genel kurul öncesi İl Başkan Adayı Cenk Gedikoğlu Karabük Birlik Medya Gün Ortası Programında Hakan Tuçer’in konuğu oldu. MHP İl Kongresine tüm Karabük halkını davet eden Gedikoğlu’nun açıklamalarının satır aralarında Cumhur İttifakı vurgusu dikkat çekti.

Karabük’te Cumhur İttifakı olarak birlikteliğe ihtiyaç olduğunu ifade eden Gedikoğlu açıklamasında şunları söyledi:

“12 Eylül 1980’de ülkemizde yaşanan darbe hala hafızalarımızda yerini korumaktadır. Başta ülkücü şehitlerimize olmak üzere kaybettiğimiz kişileri anmak istiyorum. Karabük İl Başkanı Adem Kar doktorluk mesleğinin devam etmesi ve çalışmalarının gençlerle sürdürülmesi yönünde bir ilki başarmış oldu. Karabük’te 17 Eylül’de İl kongresi yapılacak. Milliyetçi Hareket Partisi’nin çalışmalarında elimden gelen ne varsa, tüm gayretlimle yer alacağım. Bir fazlasını katmak için çalışacağım. Sayın Adem Kar, Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili’nin çalışmalarına bir fazlasını katmaya çalışacağım. Karabük’te yerel basında özellikle bir köşe yazarı ittifaklarını içine sindiremiyor, gibi bizi hedefleyen yazıları birileri diyor diyerek yansıtmaları ilginç geliyor. Cumhur ittifakı içerisinde memleketimizin bekası için genel merkezimizin belirlediği adaylarla biz 7 başkanlık varsa 7-0 almak istiyoruz. Elbette AK  Parti’de 7-0 almak istediğine dair söylemin ağzından kaçan belki de yanlış anlaşılan bir cümledir. Bence, Cumhur ittifakı olarak 7-0 almak istediğini belirtmiş olmalıdır. Onlarda heyecanlı bir çalışma içerisindeler. Yenice, Ovacık ve Eskipazar gibi ilçelerde nasıl bir yol haritası çizilir. Cumhurbaşkanımızın Devlet Bey’in konuşmuş olduğu ifadeler gibi şehirlerdeki koçbaşlarına bakacağız. Yeni bir koçbaşı aranmamalıdır. Biz kendi kendimize karar vermiyoruz.  Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin dışında bir yanıt veremeyiz. Yeni bir yerel seçim öncesi böyle yanlı yazılar bizi ayrılıkçı gibi göstermemeli. Amacını aşan bir söylem olduğunu düşünerek, bilinçli olmadan ağzından kaçırdı diye düşünüyorum. Karabük’te cumhur ittifakı olarak birlikteliğe ihtiyacımız var. İttifak ortağımızdan aynı genel seçimlerdeki desteği bizlerde bekliyoruz.”

“KENT YAŞAYANLARININ BÜTÜNLEŞMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Karabük’te yaşayan herkesin bütünleşmesi gerektiğinin altını çizen Gedikoğlu; “Karabük’te yaşayanlar ticaretle uğraşanlar, siyasetçiler olarak birbirimizle uğraşmaktan kendi işlerine daha çok vakit ayırsalar çok daha başarılı olacaklar. Birlik, bütünlük ve bağlılık olarak tüm sivil toplum örgütlerinin kentimizde yaşayanları kenetlemesi çok önemlidir. Biz o kadar karma bir yapıdayız ki sürekli bir kavga gürültü içerisinde olmayı sever olduk. Karabük’te Karabüklüler Derneği kurulması da belki bir ironi ama hala kentin içinde bölgede bir bütünlük sağlaması gerekir. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz Beyefendinin 3 Nisan Sanayi Günü ilan edilmesi ile ilgili bir projesi var. Burada 10 bin üzerinde üyesi bulunuyor. Bizler için ortak bir oluşumda bir araya gelmek önem taşıyor. Eğer Karabük’te bir eksiklik bir ihtiyaç varsa kapı aşındırmaları ve gerekirse o kapıda yatıp kalkmaları gerekir. Yolunda bulunmak gerekiyor. Yeni milletvekillerimizde hızla çalışmaya başladılar” dedi.

“EKONOMİK SIKINTILARIMIZ, DÜZELMEYECEK GİBİ DEĞİL”

Ekonomiyi de değerlendiren Gedikoğlu; “Ekonomik sıkıntılarımız, düzelmeyecek gibi değil. Bakanımız Mehmet Şimşek gayretli, biz birbirimize milli birlik ve bütünlükle aşmayacağımız şey yok. Deprem oldu, insana insan gibi cinsiyet, ırk ve dini inanç ayrımı yapılmadan insanca yardım eli uzatıldı. Bizler kenetlenince her türlü zorlukları aşabiliriz” dedi.

“MHP HİÇBİR PARTİYE BENZEMEZ”

Gedioğlu, “MHP hiçbir partiye benzemez. Bizim için üniversitede en yüksek puanla istediği bölümü kazanmış demektir. Allah herkese bunu nasip etmez. Biz çok heyecanlıyız. Yeni bir ivme kazandıracağımıza inanıyorum.

Beşbinevler’de çocukluğum geçti. Bisiklete binmeyi orda öğrendim. Necmi ve Metin Hocama selam olsun. Necmi Hoca, Belediyespor’a aldılar. Fenerbahçe genç takımı gibiyiz. Bir havalardayız. Ben o gün penaltı kullanılacak hemen öne çıktım, ben atıyım dedim, kadroda olmadığımı öğrendim. Belki de spor hayatım başlamadan bitti ama siyaset ve iş adamı bir Cenk Gedikoğlu doğmasına sebep oldu” dedi.

Gedikoğlu,  Karabük halk otobüslerini kullanan herkesin  memnuniyet yaşayacağınıo belirterek, ” İyi hizmetler etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İmar ve ruhsatta dijital devir: Artık evrak için belediyeye gitmeye gerek yok

Teknoloji Yayın: 22.09.2023 08:48
Kaynak: İHA
İmar ve ruhsatta dijital devir: Artık evrak için belediyeye gitmeye gerek yok

Samsun’un İlkadım Belediyesi’nde devam eden dijitalleşme çalışmaları çerçevesinde hizmete giren “E-Belge Platformu” ile imar ve ruhsat süreçleri dijitalleşti, artık bu evraklar ile belediyeye gitmeye gerek kalmadı.

Dijital dönüşüm çalışmalarını sürdüren İlkadım Belediyesi, son olarak E-Belge Platformu ile vatandaşların imar durum evrakı (E-ÇAP), yapı ruhsatı (E-RUHSAT), yapı kontrol ve iskan (E-İSKAN), eksper inceleme (E-EKSPER) üzere müracaat süreçlerini tek bir platformda dijital mecraya taşıdı. İmar durumu ve yapı ruhsatı müracaatlarını belediyeye gelerek yazılı olarak yapan vatandaşlar artık belediyeye gelmeden süreçlerini e-belge uygulaması üzerinden çok daha süratli bir formda yapabilecek.

“Belediyeye gelinmesine gerek yok”

E-Belge Platformu hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Lideri Necattin Demirtaş, “Vatandaşlarımıza kaliteli, süratli, inançlı ve şeffaf bir halde hizmet sunmak için dijital dönüşüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu uygulama ile vatandaşlarımızdan sıklıkla gelen ‘Evrakım kayboldu, evrakım hala imzalanmadı, belediyeye gelip gitmekten yorulduk’ üzere şikayetleri ortadan kaldırıyoruz. Artık kimse belediyede üniteler ortasında dolaşmayacak. Hatta belediyeye gelinmesine bile gerek kalmayacak. E-Belge Platform uygulaması ile vatandaşlarımız istedikleri bilgi ve evrakla İlkadım Belediyesi kurumsal web sitesinden erişim sağladıktan sonra ana sayfadaki süratli menüde bulunan ‘E-Belge Platformu’ uygulamasına giriş yapabilecek. E-belediye üyelik süreçleri denetiminden sonra uygulamaya basitçe erişim sağlanacak” dedi.

Ekspertiz incelemeleri de dijital ortamda yapılıyor

Belediye Hizmet Binası Çok Gayeli Salon’da düzenlenen toplantıda uygulamanın kullanımı ve getirdiği kolaylıkları anlatan yazılım firması yetkilileri ise şu bilgileri verdi:

“Geliştirdiğimiz E-Belge Platformu’na girerek e-devlet, telefon ve mail adresi ile kendi isminize sistemde bir profil oluşturuyorsunuz. Talepler doğrultusunda ilgili dokümanlar sisteme yüklenerek elektronik imzalı dokümanlar dijital olarak hazırlanıyor. Uygulama; hazırlanmakta olan imar durumu dokümanının ve yapı ruhsatı talebinin hangi etapta olduğu yapı sahibine ve yapı müteahhidine SMS ve mail yoluyla otomatik olarak bildiriyor. Böylelikle vatandaşlar müracaatının hangi kademede olduğunu takip edebiliyor. Onaylanan proje ve evraklar elektronik olarak imzalandığı için E-Belge Platformu uygulaması ile vatandaşlar vakitten ve kağıt tüketiminden tasarruf ederek imar müracaat süreçlerini belediyeye gelmeden dijital ortamda tamamlayabiliyor. Birebir vakitte yapı kontrol sürecinin de dijital ortama taşınmasıyla yapının kontrolüne ait tüm bilgi ve dokümanlar elektronik ortamda takip edilebiliyor. Yapı kullanma müsaade evrakı taleplerinde de müracaat sahibi süreci dijital ortamda takip etme imkanı buluyor. Kredi ile konut almak için yapılan müracaatlarda ekspertiz incelemelerinin de dijital ortamda yapılması kolaylığı sunulduğundan süratli bir halde kredilendirme süreçlerinin yürütülmesine imkan sağlıyor.”