Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Gazeteci Yazar Aytekin Kuş Son Yolculuğuna Uğurlandı

Gündem Yayın: 24.06.2022 14:23
Gazeteci Yazar Aytekin Kuş Son Yolculuğuna Uğurlandı

Safranbolu’nun  tarihi ve tanıtımında büyük katkı sağlayan Karabük’ün ilk Gazetecilik Yüksek Okul mezunu Araştırmacı Yazar ve Gazetecisi olan 75 yaşındaki Aytekin Kuş,  yaşamını yitirdi. 54 yıldır biriktirdiği, içinde Safranbolu’nun tarihi anlatan birçok eserlerinde bulunduğu 4 Bin adet yazılı ve görsel eserlerinden oluşan birikimini hem korunması hem de gelecek kuşaklara bilgi kaynağı oluşması için 4 torunun adını verdiği bir kütüphane açan ilk kişi olmuştu.

ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Araştırmacı Gazeteci Yazar Aytekin Aytekin (Kuş) için ilk olarak Leyla Dizdar Kültür Merkezinde Anma programı düzenlendi.

Anma programına Vali Fuat Gürel, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve Aytekin Aytekin’in ailesi ile sevenleri katıldı. AİLE SAFRANBOLU’DAKİ AİLE  MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ

Anma programının ardından Gazeteci Yazar Aytekin Kuş için  Cuma  namazına müteakip Safranbolu Merkez Camiinde cenaze Namazı kılındı.

Cenaze namazına Karabük Valisi Fuat Gürel  başta olmak üzere,  protokol üyeleri, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri, siyasi parti il ve ilçe başkanları, siyasi parti yöneticileri, iş adamları,  basın mensupları ve yakınları katıldı. Gazeteci Yazar Aytekin Kuş kılınan cenaze namazının ardından Safranbolu Aile Mezarlığına defnedildi.  (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 yıllık başkan görevi bıraktı

Zonguldak Yayın: 24.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
30 yıllık başkan görevi bıraktı

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş, görevine veda ettiğini açıkladı.

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş görevi bırakma kararı aldı. Başkan Memiş’in yerine gelecek isim de belli oldu. Hüseyin Memiş’in yönetiminde yer alan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) emeklisi 72 yaşındaki İsmail Bayraktar başkanlık koltuğuna geçecek.

Bayraktar yarından itibaren koltuğa geçerek göreve başlayacak.

Paylaş: