Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

GALDER yönetiminden, KBÜ’ye ziyaret

Gündem Yayın: 25.10.2019 08:58
Yazar:
GALDER yönetiminden, KBÜ’ye ziyaret

Genel Galvanizciler Derneği yönetim kurulu üyeleri, “EKÖK Metal Projesi” kapsamında Karabük Üniversitesini ziyaret ederek Demir Çelik Enstitüsü ve laboratuvarlarını inceleme fırsatı buldu.

Genel Galvanizciler Derneği (GALDER) Yönetim Kurulu Üyesi Emre Meletlioğlu ve Derneğin Genel Sekreteri Burcu Akman “EKÖK Metal Projesi” konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere Karabük Üniversitesine ziyaret gerçekleştirdi.

GALDER yetkilileri ilk olarak KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar’ı ziyaret ederek Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler aldı. Ziyaretin devamında konuklar başta Demir Çelik Enstitüsü olmak üzere Kamil Güleç Kütüphanesi ve yerleşkeyi gezdi. Demir Çelik Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yavuz Sun Demir Çelik Enstitüsü ziyareti sırasında enstitüde yapılan çalışmalar ve projelerden oluşan brifing sundu. Karabük Üniversitesi akademisyenlerden oluşan proje yürütücüleri de ziyarette konuklara eşlik etti.

GALDER Yönetim Kurulu Üyesi Emre Meletlioğlu ziyaretin amacının Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrol (EKÖK) metal projesi üzerine olduğunu ifade etti. Meletlioğlu, 2018 yılının Kasım ayında gerçekleştirilen EKÖK kapsamında Metal Üretim ve İşleme Tesislerinin Değerlendirilmesi Projesi Çalıştayı’ndan bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak, üniversiteyi ziyaret etmek ve süreçlerle alakalı fikir alışverişinde bulunup gelişmeler hakkında tavsiyelerini sunmak için geldiklerini belirtti.

Genel Galvanizciler Derneği Genel Sekreteri Burcu Akman ziyaretin sonunda Külliye Karabük’e ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu: “Sizlerle bir araya gelmekten onur duyduk. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretle üniversitenin Demir Çelik Enstitüsünü ve laboratuvarlarını gezme fırsatı bulduk. Umuyoruz ileriki dönemlerde galvaniz sektörüyle ilgili de çalışmalarınız yoğunlaşır. Biz de Karabük Üniversitesi ile daha çok iş yapma fırsatını yakalarız. Karabük Üniversitesi çok genç bir üniversite olmasına rağmen gelişmiş, başarılı ve geleceğinin parlak olduğunu düşündüğüm üniversitelerin arasında. Dünya çapındaki konumuyla da kendisi bunu anlatıyor. İlerleyen yıllarda adından daha çok söz ettiren ve dünya sıralamasında yer alan üniversitelerden olacak.”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da Nitelikli Konaklama Çalışmaları

Manşet Yayın: 18.04.2024 16:17
Safranbolu’da Nitelikli Konaklama Çalışmaları

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Başkanı aynı zamanda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Gastronomi İhtisas Başkan Yardımcısı Şebnem Urgancıoğlu, hafta içerisinde TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Erdal Çeri ile Türkiye’nin önde gelen turizm acentelerinin sahiplerini UNESCO Miras Kenti Safranbolu’da ağırladı.

İncekaya Su Kemeri, Yörük Köyü, Yazıköy, Pınarbaşı Horma ve Valla Kanyonu, lokum imalathaneleri, Yenice Şeker Kanyonu, Safran Tarlası, Tarihi Çarşı, Yörük Köyü gibi turizm rotalarının gezilmesinin ardından katılımcılar, Başkan Elif Köse ve Şebnem Urgancıoğlu’nun Safranbolu ile Bölge turizminin bir bütün haline getirilmesi noktasındaki çalışmaları ve turizm alanlarıyla ilgili girişimleri doğrultusunda bilgiler aldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Safranbolu turizmine yapılacak katkılar doğrultusunda her türlü yatırıma ve projeye destek vereceğini belirtmiş bu konudaki en büyük adımların atılması noktasında SAFTİD Başkanı ve TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkan Yardımcısı Şebnem Urgancıoğlu ile birlikte ortak çalışmalara imza atmıştı. Başkan Köse, yeni dönemde de Safranbolu’yu Avrupa’nın, nitelikli ve konaklamalı turizmin göz bebeği yapana kadar süratle adımlar atacaklarını belirtti. Bu doğrultuda Türkiye’nin en önemli turizm acentelerinin sahipleri ve TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Erdal Çeri Safranbolu’da ağırlandı. Başkan Köse ve Şebnem Urgancıoğlu konuklara Safranbolu odağında bütünleşik bölge turizminin ele alınabileceği noktalar hakkında bilgiler vererek katılımcılarla birlikte gezi düzenlendi. Program kapsamında Yazıköy’de geleneksel ve yöresel tarihi lezzet keşkek fırına verilirken, İncekaya Su Kemeri, Yörük Köyü, Pınarbaşı Horma ve Valla Kanyonu, lokum imalathaneleri, Yenice Şeker Kanyonu, Safran Tarlası, Tarihi Çarşı, Yörük Köyü gibi noktalara ziyaretler düzenlendi. Turizm Acenteleri temsilcileri ve TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Erdal Çeri Safranbolu ve çevresinde yer alan turizm alanlarını inceleyerek olumlu ya da olumsuz noktalar konusunda Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Başkanı aynı zamanda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Gastronomi İhtisas Başkan Yardımcısı Şebnem Urgancıoğlu ile fikir alışverişinde bulundu.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse UNESCO Miras Kenti Safranbolu’yu Cittaslow gibi Avrupa’nın en büyük turizm hareketlerinden birine dâhil ettiklerini, bu sayede hedeflenen nitelikli turist, konaklama gün sayısının artımı ve bütünleşik bölge turizmi konusunda hızla ilerlediklerini belirterek,  SAFTİD Başkanı ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Başkanı aynı zamanda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Gastronomi İhtisas Başkan Yardımcısı Şebnem Urgancıoğlu ve yönetimine gösterdikleri çabalar ve çalışmalardan ötürü teşekkürlerini iletti. TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Erdal Çeri ve turizm acenteleri temsilcilerini Safranbolu’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Köse, gerçekleşen ziyaretler ve yapılan görüş alışverişleri ile nitelikli ve konaklamalı turizme emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti. (Hayrettin Yıldırım)