Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Eskipazar’da 12 bin 600 m2’lik Alanda Sera Kurulacak

Gündem Yayın: 27.01.2023 15:07
Yazar:
Eskipazar’da 12 bin 600 m2’lik Alanda Sera Kurulacak

Eskipazar İlçesinde ‘İyi Tarım Uygulamaları ve Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği’ projesi ile 12 bin 600 metrekarelik alanda sera kurulacak.

Eskipazar İlçe Kaymakamı  Furkan Korkusuz, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından finanse edilerek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanacak olan ‘İyi Tarım Uygulamaları ve Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği’ projesi uygulama alanında incelemelerde bulundu.

Proje kapsamında kurulacak olan 12600 m2 sera alanı inşaat çalışmaları hakkında İlçe Tarım Müdürü  Dursun Küçükyılmaz ve yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Kaymakam Furkan  Korkusuz, Eskipazar ilçesinin  sera ve sebze yetiştiriciliğinde önemli bir yerde olduğunu, bu proje ile birlikte 12 genç çiftçinin  daha istihdam edileceğini, Eskipazar’ın tarım anlamında ‘İyi Tarım Uygulamaları ve Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği’ projesi ile daha da gelişeceğini belirterek,  ilçeye ve çiftçilere hayırlı olmasını diledi. (Nurettin Acar)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yolda kalan Tır nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu

Zonguldak Yayın: 22.04.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Yolda kalan Tır nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu

Zonguldak’ta Kadırga rampasında uzun aracın kalması nedeniyle metrelerce araç kuyruğu oluştu.

Zonguldak’ta öğlen saatlerinde Kadırga rampasında uzun araç kaldı. Tırın rampada kalması nedeniyle kent merkezinden Kadırga rampasına kadar uzun araç kuyruğu oluştu. Zaman zaman trafikte kalan araçlar kornalarına basarak bu duruma tepki gösterdi. Öte yandan tırı bulunduğu yerden kurtarma çalışmaları başladı.

Paylaş: