Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Eskipazar OSB Bölge Müdürü Demir, İl Genel Meclisi toplantısına katıldı 

Gündem Yayın: 11.10.2018 10:03
Eskipazar OSB Bölge Müdürü Demir, İl Genel Meclisi toplantısına katıldı 

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Emin Demir Karabük İl Genel Meclisi Başkanı ve Meclis üyeleri ile bir araya geldi.
İl Genel Meclisi üyelerinin daveti üzerine Ekim ayı meclis toplantılarının 4. oturumuna katılan Demir, Eskipazar OSB ile ilgili yapılan çalışmalar, gelinen nokta ve hedef çalışmalar hakkında slayt eşliğinde sunum yaptı.
Türkiye genelinde toplam 320 adet Organize Sanayi Bölgesi bulunduğunu ve Eskipazar OSB’nin diğer bölgelerde ki OSB’ler ile büyüklük anlamında kıyaslandığında 230 tanesinden daha büyük, 82 tanesinden de küçük olduğunu belirten Demir, “Bu şekilde düşünüldüğünde ve konumu da ele alındığında gerçekten sadece İlimiz değil bölge geneline büyük bir fayda sağlayacak vaziyetteyiz. Bu doğrultuda amacımız OSB’nin en kısa süre içinde sanayiciyle buluşmasını, üretime ve istihdama başlamasını sağlamaktır. Amacımıza ulaşabilmek içinde hedefteki acil ve önemli konular kamulaştırma kaynağı temini, OSB sahasına enerji temini, karayolları otoban projesine OSB dinlenme tesisi ilave ettirmektir. İhtiyaçlarımız ise siyasi destek ve kamuoyu desteğidir” dedi.
Demir, konuşmasının sonunda Karabük İl Özel İdaresi’nin ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın Eskipazar OSB’ye büyük katkı sağladığını ve iştirakçi kurumlar olarak OSB’nin giderlerini finanse ettiğini ifade ederek, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Meclis Üyeleri ve Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun ile katkılarından dolayı Karabük TSO başkanı ve üyelerine teşekkür etti.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.