Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Engelli Konutları Sahiplerini Buldu

Safranbolu Yayın: 16.04.2015 14:28
Engelli Konutları Sahiplerini Buldu

TOKİ tarafından Safranbolu Yazıköy Mevkiine yapılan 506 Konuttan Engellilere ayrılan 54 konut, Aslanlar SAKEM’de Noter huzurunda yapılan kura çekilişi sonucu sahiplerini buldu. Kura çekilişi öncesi bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Bugün burada İnşallah hayırlı bir hizmet için bir arada bulunmaktayız” dedi.
Yazıköy Mevkiinde yapımı tamamlanmak üzere olan ve geçtiğimiz aylarda kuraları çekilen konutların ardından yine başka bir kurada engelli vatandaşlar için ayrılan TOKİ konutlarının kura çekimi için bir arada olduklarını dile getiren Başkan Aksoy; “Bu proje hemen hemen hiç yoktan bu hale geldi. Bunu sizlere kısa bir şekilde izah edeyim; İlk etapta 460 konut yapılmak üzere yola çıkıldı. Arazimiz de buna göre ayarlanmıştı. Sağ olsun o dönemki hemşerimiz, TOKİ Başkanımız demişlerdi ki Başkanım bu projede 500 daireyi aşıp hatta buna bir de okul ilave edelim. Bizlerde hemen bu konunun üzerine giderek imar tadilatlarımızı yaparak daire sayısı konut kuraları çekildikten hemen sonra 500’ün üzerine çıkarıldı ve orada 40’ın üzerinde daire oluşmuş oldu. Burayı nasıl değerlendireceğimizi düşünürken bir engelli kardeşimiz geldi ve sordu. Engelli vatandaşlar için ne yapıyorsunuz diye. Bu soru üzerine derhal giderek TOKİ Başkanımız ile görüşerek böyle bir öneride bulundum ve sağ olsunlar hemen kabul ettiler ve 54 daireyi engelli kardeşlerimiz için ayırmış olduk” dedi.
3. ETAP TOKİ KİRKİLLE’DE BAŞLIYOR
80 başvurunun olduğunu kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; hesaba vurduğumuzda neredeyse 3 kişiden bir tanesine ev çıkacak. Ancak çıkmayanlar sakın üzülmesin, 3. Etap TOKİ projemizi Kirkille’de başlatıyoruz” dedi.
Başkan Aksoy şöyle konuştu:
“ Bu projede de zemin katları yine engelli hemşerilerimize tahsis edilmesi ile ilgili müracaatlarımı derhal yapacağım.
Kirkille TOKİ ile ilgili plan Belediye Maclisinden geçti. TOKİ bizlerden yolları ve bağlantıları ile ilgili çalışmaları tamamlamamızı istedi. Onu da hemen tamamladık. Şu anda imar planından geçirdik ve muhtemelen Haziran ayına kadar projemizi tamamlar tamamlamaz 3. Etap TOKİ projemizi de Kirkille’nin hemen karşısında inşa etmeye başlayacağız.
Hem Çevre ve Şehircilik Bakanımız hem de TOKİ Başkanımız Safranbolu’ya geldiler. Sayın Bakanımız ve TOKİ Başkanımız ile Yazıköy TOKİ’ye gittik. Hem incelemek hem de kamuoyunda bazı söylemler var idi. Kendimiz de bunları tek tek yerinde inceleyerek hiçbir eksiğinin olmadığını gördük. Her konut tertemiz sahiplerini bekliyor.”
Aksoy’un konuşmasının ardından kura çekimine geçildi. İlk kura çekimini küçük bir çocuk gerçekleştirdi. Kurada adı okunanların göz yaşlarını tutamadıkları gözlendi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.