Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ekipler 7/24 Görevinin Başında

Gündem Yayın: 12.02.2023 14:58
Yazar:
Ekipler 7/24 Görevinin Başında

Kahramanmaraş Merkezli 10 İlimizi etkileyen deprem felaketinin ardından hem Bölgedeki Ekipler, hem de Karabük’teki Ekipler  7/24 saat esasına göre görevlerinin başındalar.

Vali Fuat Gürel, Vali Yardımcıları ve kurum müdürlerile birlikte ülkemizi yasa boğan Deprem Afetinin ardından AFAD koordinasyonunda başlatılan Ayni ve Nakdi yardım kampanyası, afet bölgesine gönderilen yardım malzemeleri ile kendi imkanlarıyla ilimize gelen depremzedelerin barınma ve iaşeleri konularında değerlendirmelerde bulundu.

Afet bölgesinden acil ihtiyaç olarak bildirilen yardım malzemelerinin temini ve sevki konusunda kurum müdürleriyle karşılık fikir alışverişinde bulunan Vali Fuat Gürel, yardım çalışmalarının koordinasyonunda ve ilimize gelen depremzedelerin barınma ve iaşeleri konusunda herhangi bir aksaklığa meydana verilmemesi için gerekli tüm tedbirlerin alınması yönünde talimatlarda bulundu. (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akreditasyon başarısıyla kalite standartlarını yükseltiyor

Kastamonu Yayın: 21.04.2024 08:36
İhlas Haber Ajansı
Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akreditasyon başarısıyla kalite standartlarını yükseltiyor

Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akredite edilen lisans programlarıyla kalite standartlarını yükselterek başarılı bir adım attı.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı’nın (YÖKAK) yetkilendirdiği Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından Kastamonu Üniversitesi Biyoloji lisans programı için 5 yıl, Matematik lisans programı için ise 2 yıl süreyle akredite edildi. Bu akreditasyonlarla Fen Fakültesi, tüm aktif bölümleriyle akredite olmuş oldu.

Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Talip Çeter, aldıkları akreditasyon belgeleriyle gurur duyduklarını ifade ederek, bu başarının elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a da desteklerinden ötürü teşekkür eden Prof. Dr. Çeter, Biyoloji ve Matematik bölümlerinin kazandığı akreditasyon belgelerinin, öğrencilere daha geniş iş imkanları sağlayarak kariyer yolculuklarını destekleyeceğini vurguladı.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ise Fen Fakültesini akreditasyon başarısından dolayı tebrik ederek, Üniversitede kalite odaklı çalışmaların aktif bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti. Kalite eksenli çalışmaların yaygınlaştırılmasında son zamanlarda Üniversitede önemli adımlar atıldığını ifade ederek, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve YÖK üyelerine teşekkürlerini ileten Topal, bu alanda çaba gösteren Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ve kurul üyelerine de teşekkür etti.