Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Eflani Çiftçisine TMO Desteği

Gündem Yayın: 04.08.2022 14:05
Eflani Çiftçisine TMO Desteği

Eflani Belediye başkanı İbrahim Ertuğrul, Tarım Kredi Kooperatifinin Eflani’de Un Fabrikası olmaması nedeniyle buğday alımı yapmayacağını açıklamasından sonra mağdur olun çiftçilerin sorunun çözüldüğünü söyledi.

Eflani çiftçisinin buğdayının elinde kalma riskinin ortadan kaldığını ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul,  çiftçilerin buğdayını Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) alacağını bildirdi.

Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul yaptığı açıklamada, Toprak Mahsulleri Ofisinin ilk defa Eflani ilçesinden hububat alımı gerçekleştireceğini belirterek, “Son yıllarda ilçemizde hububat üretimi önemli miktarda arttı. Çiftçimiz elindeki 1500 ton civarında arpayı Tarım Kredi Kooperatifine sattı. Un fabrikası olmadığı için Tarım Kredi Kooperatifi  buğday alımı yapamayacağını açıklayınca buğdayın çiftçimizin elinde kalması riski ortaya çıktı. Bunun üzerine konu Milletvekillerimize iletildi. Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur Ünal ve Sayın Niyazi Güneş, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü nezdinde girişimde bulundular.

Yoğun temaslar sonucunda  ilçemize gelen Çorum Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Erdoğan Yapıcı, Çankırı İl Müdürü ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karadeniz ile birlikte depo, kantar, personelin iaşe ve yatacak yerlerini tespit ettik üreticilerimizle görüştük.

Nihayet 09 Ağustos 2022 Salı gününden itibaren Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından ilçemizde ilk defa hububat alımı gerçekleşmiş olacak.

Bu gelişmede emeği olan AK Parti İl Başkanımız sayın İsmail Altınöz’e, Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur Ünal ve Sayın Niyazi Güneş’e teşekkür ediyorum. İlçemize çiftçimize hayırlı olsun, hayırlı bir başlangıç olsun” dedi. (Nurettin Acar)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: