Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Dünyanın en büyük 6. hafif silah üreticisi CANiK’ten yeni mutabakat

Ekonomi Yayın: 21.09.2023 00:00
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en büyük 6. hafif silah üreticisi CANiK’ten yeni mutabakat

Dünyanın önde gelen, en itibarlı fuarlarından Londra’daki Milletlerarası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’na (DSEI 2023) katılan CANiK, Küme Şirketlerinden UNIROBOTICS ve Birleşik Krallık merkezli AEI Systems ile Nurol Makina ortasında “İyi Niyet Muahedesi (MOU)” imzalandı.

Dünyanın en büyük 6’ncı hafif silah üreticisi CANiK, 12-15 Eylül 2023 tarihleri ortasında İngiltere’nin başşehri Londra’da gerçekleşen dünyanın önde gelen ve en itibarlı fuarlarından Milletlerarası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda (DSEI 2023) değerli bir iş birliğine imza attı. CANiK’in küme iştiraklerinden UNIROBOTICS ve AEI Systems ile Nurol Makina, İngiltere’de Uygun Niyet Mutabakatı imzaladı. Güzel Niyet Anlaşması’na, AEI Systems ismine Simon Angel, UNIROBOTICS ismine Ömür Baç ve Nurol Makina tarafından da Engin Akyol imza attı. Bu muahede kapsamında CANiK iştiraki olan AEI Systems’ın silahları ve UNIROBOTICS’in ulusal uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kuleleri, Nurol Makina’nın IDEF’23 kapsamında lansmanını gerçekleştirdiği NMS-L 4X4 aracının üzerine entegre edilecek.

İş birliği mutabakatına yönelik açıklamalarda bulunan CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “CANiK olarak bünyemize kattığımız Birleşik Krallık merkezli AEI Systems ile birlikte orta kalibre top üretiminde Türkiye ve İngiltere’nin dünyada kelam sahibi olmasına vesile olduğumuz için gururluyuz. Artık bu alanda bir adım daha atarak; Türkiye’nin savunma endüstrisinde dünyaya kendini kanıtlamış esaslı şirketleri ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Nurol Makina ile birlikte önümüzdeki periyotta de yeniden farklı yeteneklerimizi bir ortaya getirerek daha büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tokat’ta otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ta yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti.

Tokat’ın Almus ilçesinde Şükrü Z. idaresindeki hafif ticari araç, Esentepe Mahallesi Emniyet Amirliği karşısında yolun karşısına geçmeye çalışan adama çarptı. Üzerinden kimlik çıkmayan yaya, kaza yerinde hayatını kaybetti. Cenaze otopsi yapılmak üzere Almus Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polis, kazada ölen kişinin kimliği belirlemek için çalışma başlattı. .

Paylaş: