Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“Dünden Bugüne Safranbolu’da Dini Hayat” Konulu Sempozyum

Safranbolu Yayın: 18.04.2015 13:37
“Dünden Bugüne Safranbolu’da Dini Hayat” Konulu Sempozyum

Karabük Valiliği, Safranbolu Belediyesi ve Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “ Dünden Bugüne Safranbolu’da Dini Hayat ” Konulu Sempozyumu yoğun Kktılımla gerçekleşti.
Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonunda düzenlenen sempozyuma Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı J. K. Albay Samit Tokmak, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Güneş, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Müftüsü Halil Bektaş, Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Hür Mahmut Yücer, Karabük Üniversitesi Öğretim Görevlileri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan sempozyum daha sonra Hafız Akın Bayrak tarafından Kur’an’ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Karabük Üniversitesi Tasavvuf Korusu tarafından seslendirilen ilahilerin akabinde Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Hür Mahmut Yücer tarafından açılış konuşması yapıldı.
Açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Vali Orhan Alimoğlu “Günümüzde çok geçerli kavramlardan bir tanesi ekonomi diyoruz. Herşeyin temeli ekonomi ve ekonomi çok geçerli bir kavram. Birde günümüzde kişisel gelişim diye çok konuştuğumuz mesele var. Bizde kişisel gelişimini tamamlamış birçok insan var, bizlerde bu kişilerden istifade edersek işimize yarar. Kısacası bizler dünü bilirsek, neler olmuş bilirsek bugünümüzü ayarlamamızı sağlar. Sempozyum için ilimize teşrif eden hocalarımıza hoş geldiniz diyorum. Sempozyumun tertiplenmesinde emeği geçen bütün ilgililere şükranlarımızı sunuyorum.”dedi.
Vali Orhan Alimoğlu’nun konuşmasının ardından başkanlığını Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Özdemir’in yaptığı oturumda “İstanbul’da Safranbolulu Bir Nakşibendî-Ziyai, İsmail Necati Efendi” hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Oturum Esat Coşan Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Necdet Yılmaz, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Kamil Yaşaroğlu ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmed Güner Sayar’ın yaptığı sunumlar ile devam etti.
Sempozyumun 1. Oturumu Vali Orhan Alimoğlu’nun oturumu gerçekleştiren öğretim görevlilerine hediyelerini takdim etmesi ile sona erdi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaşlı adamı dolandıran şüpheliyi polis kıskıvrak yakaladı

Gündem Yayın: 25.05.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ın Niksar ilçesinde telefonla aradığı yaşlı adamı, kendisini ‘savcı ve emniyet görevlisi’ olarak tanıtıp 8 bin 500 dolar dolandıran şüpheli polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İ.Ö. (85) adlı yaşlı adamı telefonla arayan bir şahıs, “Adınız terör örgütüne karıştı, kimliğiniz bir olayda kullanıldı” diyerek yaşlı adamdan verdiği hesaba 8 Bin 500 dolar göndermesini istedi. Yaşlı adam da verilen hesap numarasına havale yoluyla parayı gönderdi. Bununla yetinmeyen dolandırıcılar tekrardan yaşlı adamı arayarak yeniden para göndermesini istedi. Durumun Niksar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince öğrenilmesinin ardından harekete geçen asayiş büro ekipleri çalışma başlattı. Yaşlı adamla irtibata geçen polisler, dolandırıcı şahsın parayı elden alması yönünde ikna etti. Yapılan çalışmalar neticesinde olayın şüphelisi E.E. (39) isimli şahsın Tokat-Niksar minibüsleriyle ilçe merkezine geleceği değerlendirilmesi üzerine harekete geçen polisler, şüpheli şahsı kısa sürede yakaladı. Şüpheli E.E. emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.