Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Dron ile Kastamonu kentinin üzerinden kayan meteor yağmurunun imajı mest etti

Dünya Yayın: 16.08.2023 16:36
Kaynak: İHA

Kastamonu’da görüntü içerik üreticisi, kentin üzerinden kayan perseid meteor yağmurunu dron ile çekti. Toplumsal medyaya yüklenen manzara, kısa müddette büyük beğeni aldı.

Türkiye’nin birçok yerinden çıplak gözle seyredilebilen perseid meteor yağmuru devam ediyor. Gökyüzünü aydınlatan meteor yağmurunu izlemek isteyen Kastamonu’da görüntü içerik üreticisi Mehmet Ali Kaş, arkadaşı ile birlikte kentin karanlık bir noktasına çıktı. Burada dron ile Kastamonu’nun ışıklarının üzerinden perseid meteor yağmurunu izlemeye başlayan Mehmet Ali Kaş, yaklaşık 2,5 saatlik bir bekleyişin akabinde kentin üzerinden kayan meteor yağmurunu dron ile çekti.

Mehmet Ali Kaş, çektiği görüntüyü toplumsal medya hesaplarından paylaşması üzerine kısa müddette binlerce beğeni aldı.

Perseid meteor yağmurunu izlemek için kentin uzak bir noktasına gittiğini anlatan 37 yaşındaki Mehmet Ali Kaş, “Perseid meteor yağmuru olduğu için kentin uzak bir noktasına izlemek için gittim. Tıpkı vakitte ben Kastamonu’da görüntü içerik üreticisiyim. Meteor yağmurlarını da dört gözle bekliyorum açıkçası. Değişik görüntüleri çekmeye meraklıyım. O görüntüyü da çekebilmek için o imgeyi oluşturabilmek için saat 11.30’dan 02.30’a kadar arkadaşımızla bekledim. Arkadaşımda sağ olsun beni yalnız bırakmadı. Ben, hoş bir imaj yakaladığıma inanıyorum. Kastamonu’nun havadan çektiğim imgelerini sık sık toplumsal medyadan paylaşıyorum. İnşallah bundan sonrada devam edeceğiz” dedi.

Videoyu çekebilmek için bir oldukça beklediklerini söyleyen Kaş, “Kastamonu’da kentin üzerinde çektiğimiz imaj şahane bir imaj oldu. O imgeyi çekebilmek için bir epey bekledik. Bende Kastamonu’nun kentin üzerinde kayan meteor manzarasını çektim. Meteor kayarken Kastamonu kentinin üzerinden çektik, bunun içinde bir oldukça bekledik. Tahminen 2,5 saat beklemişizdir” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: