Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Dr. Ahmet Sarı’dan Açıklama

Sağlık Yayın: 17.07.2023 14:49 |Güncelleme:21.09.2023 11:00
Dr. Ahmet Sarı’dan Açıklama

Karabük İl Sağlık Müdürlüğünden istifa eden Ahmet Sarı, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak bundan sonraki süreçte Aile Hekimi olarak  Karabüklülere hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Görev süresince yapılan hizmetleri anlatan Sarı, kendisine destek olan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA başta olmak üzere tüm Bakanlarımıza, Sn. Valimiz Fuat GÜREL’e ve daha önce birlikte çalıştığımız tüm Valilere,  Milletvekillerine, İl Müdürlerine,  sivil toplum örgütlerine ve  sağlık çalışanlarına teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi:

“07 Nisan 2014 tarihinden bu yana, 9 yılı aşkın bir süredir yürüttüğüm Karabük İl Sağlık Müdürlüğü görevimi bugün itibarıyla sonlandırmış bulunmaktayım. Bu zaman dilimi içerisinde pek çok zorluğa karşı hep birlikte mücadele verdik. Ülkemiz birçok badireyi halkımızın feraseti ve yöneticilerimizin kararlılığı sayesinde bertaraf etti. Bizler de elimizden geldiğince vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmanın gayreti içinde olduk. 112 acil sağlık hizmetlerini, aile hekimliği sistemini ve evde sağlık hizmetlerini yaygınlaştırarak toplumun her kesimine ulaşmaya çalıştık. Ayrıca bu süreçte pek çok sağlık yatırımını da ilimize kazandırma fırsatını yakaladık. Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesini bir bölge hastanesi konumuna getirerek; KBÜ Tıp Fakültesi ile birlikte yeni hekimlerin ve uzmanların yetişmesine katkı sağladık. Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesini kurarak, bu alanda ülkemizin 5 hastanesinden birini ilimize kazandırmanın haklı gururunu yaşadık. Ayrıca stajlarını bu hastanede yapan KBÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin ilk mezuniyetlerine şahit olduk. İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binamızı yenileyerek hem çalışanlarımıza, hem de halkımıza hak ettiği ortamda hizmet imkanı sağladık. Safranbolu Devlet Hastanesini hizmeti aksatmadan yıkıp yeniden yaptık. Yenice Devlet Hastanesini ve Eskipazar Devlet Hastanesini yeniledik. Eflani Devlet Hastanesinin yarım kalmış projesini tamamlayarak hastaneyi hizmete sunduk. Yeni aile sağlığı merkezleri, 112 ASH istasyonları, sağlık evleri ve acil üniteleri açtık. Ambulans, tıbbi cihaz ve donanımlarımızı sürekli artırma ve yenileme gayreti içinde olduk. Bunların tamamını devletimizin gücü, halkımızın fedakarlıkları ve çalışma arkadaşlarımızın azmi sayesinde başardık.

Bu uzun ve zorlu süreçte beraber çalışma fırsatı bulduğum; bizleri bu göreve layık gören ve hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA başta olmak üzere tüm Bakanlarımıza, Sn. Valimiz Fuat GÜREL’e ve daha önce birlikte çalıştığımız tüm Valilerimize, Değerli Milletvekillerimize, İl Müdürü arkadaşlarıma, sivil toplum örgütlerine ve fedakar sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Allah izin verirse bundan sonra da aile hekimi olarak ilimize hizmet vermeye devam edeceğimi belirtmek istiyorum. Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun.” (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: