Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

DOLMUŞLAR FAZLA DOLU!!

Gündem Yayın: 23.10.2019 13:48
Yazar:
DOLMUŞLAR FAZLA DOLU!!

Şehir hatlarında çalışan minibüsler kural ihlali yapıyor. Kimi fazla yolcu alıyor kimi ise yasak olan noktalarda yolcu alıp indiriyor. Bu durumdan minibüste yolculuk yapan vatandaşlar kadar, trafikteki sürücüler şikayetçi

Trafik kurallarını hiçe sayan yolcu minibüsleriyle ilgili olarak vatandaşlar kadar trafikte seyreden sürücüler de şikayetçi. Vatandaşlar minibüslerin fazla yolcu aldığını belirterek “Araçta sigara içenleri denetleyenler can güvenliğini hiçe sayan minibüsleri de denetlesinler” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

Kimi sinüslerin fazla yolcu aldığı, kimilerinin ise yasak noktalarda trafik güvenliğini hiçe sayarak yolcu indirip bindirdiklerini belirtilirken, denetimlerin sıklaştırılması istendi.

Gazetemize konuşan ve minibüste neredeyse tacize uğradığını iddia eden bir vatandaşımız “Telsiz aracılığıyla birbirleri ile haberleşen minibüsçüler böylelikle olası bir denetime takılmıyorlar.Diğer hatlardaki durum ne bilmiyorum ama Beşbinevler Karabük hattında her gün gidip geliyorum, minibüsler tıkış tıkış, tacize bile uğradığınız oluyor. Ayakta yolcu almak yasak ama yasak dinleyen yok. Uyarılarımızı dikkate almıyorlar. Denetimlerin artırılmasını, gerekirse dronla denetim yapılmasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan minibüslerle halk otobüslerinin yolcu kapmak için adeta birbirleri ile yarış yaptığı da dikkatlerden kaçmazken, adeta kazaya davetiye çıkardıkları ifade ediliyor.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı

Karabük Yayın: 17.04.2024 14:13
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı

Karabük’te yapılan iki ayrı uyuşturucu operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri saha ve istihbarı faaliyetler sonucu il merkezinde O.E.’ye yönelik yapılan operasyon neticesinde şahsın üzerinde 70 adet sentetik ecza ele geçirdi.
Şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından adli işlem yapıldı.
Ekipler tarafından Ankara yolu Bölge Trafik önü uygulama noktasında Ö.K. isimli şahsa yönelik yapılan operasyonda 5,95 gram marihuana maddesi ele geçirildi.
Şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak suçundan adli işlem yapıldı.