Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Dinçel’den “Pavyon” Tepkisi

Manşet Yayın: 26.09.2023 16:12 |Güncelleme:28.12.2023 11:57
Dinçel’den “Pavyon” Tepkisi

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Kanyon Park Düğün salonunun açılışında pavyonlarla ilgili yaptığı konuşmaya CHP eski İl Başkanı Erdoğan Dinçel,  “Yaşam alanı dendiğinde pavyon ve meyhane anlıyorsun galiba. Vatandaşın ne istediğini bilmiyorsan o koltukta oturma” diyerek tepki gösterdi

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Belediye tarafından yapılan hizmetlerin açılışlarında yaptığı konuşma Karabük’te gündem olmaya devam ediyor. Vergili’nin son olarak Kanyon Park Düğün Salonunun açılışında yaptığı  “Karabük’te yaşam alem yok. Sen ne yaşam alemi istiyorsun. Benim çocukluğunda, yaşam alemi istiyorsan Karabük’te 4 tane pavyon vardı. Bunlara mı özeniyorsunuz” şeklindeki konuşmasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Dinçel, “Yaşam alanı dendiğinde pavyon ve meyhane anlıyorsun galiba. Vatandaşın ne istediğini bilmiyorsan o koltukta oturma” çağrısında bulundu.

Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi şaşkınlıkla ve hayretle izlediğini söyleyen Dinçel, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Belediye Başkanını şaşkınlıkla hayretler içinde izledim.  Dehşete düşmedim desem yalan olur. Sayın Vergili,  sen yaşam alanı dendiğinde pavyon ve meyhane mi anlıyorsun.

“Benim çocukluğumda 4 tane pavyon vardı “ diyorsun. Sen çocukluk yıllarından buyana hep para kazanmayı düşündüğün ve istasyon bölgesinde yaşadığın için yaşam alanı dendiğinde pavyon ve meyhane anlıyorsun galiba.

“Daha ne istiyorsunuz sizin ne istediğinizi ben bilmiyorum “ diyorsun.

Vatandaşın ne istediğini bilmiyorsanız o koltukta daha fazla oturmayın LÜTFEN. !!!

Vatandaş ne istiyor biliyor musun ?

İnsanca yaşamak istiyor.

Trafik keşmekeşinde boğulmak istemiyor.

Bir il merkezinde olması gerektiği gibi düzgün yol istiyor, 4 yıl yatıp seçime yakın yolları asfalt yaparak çalışıyor görünen Başkan istemiyor.

Şehir merkezine geldiğinde 15 yıllık inşaat alanından kurtulup rahat nefes alacağı bir kent meydanı istiyor.

Spor yapan gençlere sahip çıkılmasını istiyor. Kendisini temsil eden bir futbol kulübü olsun istiyor.

Temiz bir hava solumak istiyor, önce bağırıp, çağırıp kükreyen sonra ne olduysa susarak halkın zehirlenmesine göz yuman bir başkan değil, halkın sağlığını önemseyen bir başkan istiyor.

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izlerini silmeye çalışan değil, Atatürk’ e saygı gösteren, Cumhuriyetçi, Çağdaş, Halkçı bir Belediye Başkanı istiyor.

Bir hatırlatayım istedim.

Bundan sonra diğer konularla birlikte daha sıklıkla hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum” (Ramazan Öztürk)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Dünya Yayın: 24.02.2024 20:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle inceleme yaptı. Vali Hatipoğlu, “40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir” dedi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle incelemede bulundu. Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, kurum müdürleri ve köy sakinleri Vali Hatipoğlu’nu köy girişinde karşıladı. AFAD İl Başkanı Süleyman Yiğit, yaşanan kaymayla ilgili Vali Hatiopoğlu’na bilgiler verdi.

“Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor”

Jeolojik etütlerin ve çalışmaların devam etiğini belirten Vali Hatipoğlu, “Günebakan köyümüzde afet alanında tekrar incelemeye geldik. Burada bilindiği üzere 40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir. Bunlarla ilgili olarak tespitlerimizi yaptık. Afet etkili alan ilanımızı da gerçekleştirdik. Bölgeyi tamamıyla boşaltmıştık. Tahliye etmiştik. 27 hanemiz, burada oturanlar, şu an itibariyle onlar çeşitli çözümlerini ürettiler. Bizden herhangi bir yerleşim talepleri olmamıştı. Konteyner veya benzeri şekilde talepleri olmamıştı. Yakından ilgileniyor arkadaşlarımız. Kaymakam bey AFAD İl müdürümüz, bu hanelerle ilgili sakinlerimizle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Listemizi astık. Otuz günlük bir süresi var. Bu sürenin sonunda da yine çalışmaya devam edeceğiz. Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor. Ayrıca baharla birlikte herhangi bir hareket olur mu? Ek bir kayma gerçekleşir mi? Onunla ilgili olarak da takibimiz devam edecek. Vatandaşımızı mağdur etmeden en kısa zamanda özellikle konutla ilgili olarak ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgili olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygı duyacağı endişe edeceği şey oluşmasına meydan vermeyeceğiz” dedi.

“Alternatif üretmeye çalışacağız”

Vatandaşların kullandığı tehlikeli patika yolla ilgili olarak ise Vali Hatipoğlu, “Şu anda tabii mevcut kayma alanıyla ilgili olarak herhangi bir çalışma yapılabilmesi mümkün değil. Bununla ilgili olarak da alternatif üretmeye çalışacağız. Ama hareket tamamen durmadan, stabil hale gelmeden de bununla ilgili olarak bir şey yapılabilmesi çok mümkün değil. Ulaşımla ilgili olarak vatandaşımızın da yine kaygı duymadan en kısa zamanda çözümlerini de üretmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Jeolojik çalışmalarla belli olacak”

Köyün nereye taşınacağı ile ilgili olarak da Hatiopğlu, “Yerleşim yeri köyün girişine mi arka tarafına yapılacak tamamen jeolojik çalışmalarla ve elimizdeki imkanlarla ortaya çıkacak. Bilindiği üzere yerleşim alanı yeni bulunabilecek yerler değil. O anlamda arkadaşlarımız köyün her iki yerle ilgili de çalışmaları yapacaklar. Alternatifleri bize getirecekler. Biz de ona göre bir karar vereceğiz” şeklinde konuştu.