Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Dinçel: “Resmi Müracaatımızı Yapıyoruz”

Gündem Yayın: 23.04.2016 14:59
Dinçel: “Resmi Müracaatımızı Yapıyoruz”

Belediye Başkanı Vergili, kendisinin de destek vereceği Atatürk Anıt’ının CHP İl Teşkilatının yapmasını istemesi üzerine İl Başkanı Dinçel harekete geçti. Dinçel,  Karabük’e yapılacak olan Atatürk Anıtının yapımını  üstlendiklerini ve bu konudaki hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladıklarını bildirdi

 

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Atatürk Anıtı yapımı konusunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP)  sorumluluk almasını isteyerek, ilk bağışı da kendisinin yapacağını açıklaması üzerine başlayan tartışmaya CHP il Başkanı Av. Erdoğan Dinçel son noktayı koydu. Dinçel;  “Karabük’e muhteşem bir Atatürk Anıtı yapımı konusunda gerekli alt yapı hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamlamış durumdayız. Resmi yazıyla bu konudaki talebimizi Karabük Belediyesine ileteceğiz ve bu işi bitireceğiz” dedi.

Şehir merkezine yapılması planlanan Çelik Camiyi hayırseverlerin katkılarıyla bir Dernek vasıtasıyla yapacaklarını açıklayan Belediye Başkanı Rafet Vergili Anıtında, bir sosyal proje olduğunu ve böyle bir çalışmaya ilk bağışı da kendisinin yapacağını açıklaması üzerine hızlanan anıt projesinde Atatürk, İnönü ve Mareşal Fevzi Çakmak’ın sülietleri yer alacak. Kent meydanının bir bölümünde yapılması hedeflenen Atatürk Anıtı konusunda sorumluğu üstlendiklerini belirten CHP İl  Başkanı Erdoğan Dinçel; “Karabük’ün bugünkü konumda olmasında, Atatürk başta olmak üzere, İnönü ve Mareşal Fevzi Çakmak’ın yaptıkları inkar edilemez bir gerçektir. Yoktan var edilen bu şehirde, bu Devlet büyüklerini simgeleyecek bir çalışma yoktur. Bu da her Karabüklü gibi bizleri de üzmektedir. Konuyu yetkili kurullarımızda görüştük. Resmi müracaatımızı yazılı olarak Karabük Belediyesine yapacağız. Başkan Vergili de Anıt konusunda her türlü desteği vereceğini bilindiği gibi açıklamıştı” dedi.

CHP İl Başkanı Dinçel konuyu, Genel Merkez ile de paylaştıklarını ve hatta konuya bir çok CHP’li Belediyenin de katkı vermek için kendileri ile iletişime geçtiğini belirterek şöyle devam etti.

“ Genel Merkezimizde konuyu duyduğunda büyük destek vereceğini bildirdi ve ayrıca, CHP’li Belediye Başkanları da Karabük’e yapılmasını planladığımız anıt konusunda her şeyi yapmaya hazır olduklarını bize bildirdi. Yani bu konuda Karabük yalnız değildir ve çok heyecanlıyız. Meydana yada gösterilecek güzel bir yere yapılacak heykel için bu konuda uzman bir çok sanatçıdan da destek alacağız. Özetle en güzelini yapacağız”

Karabük’ün en güzel bir nokta sına böyle bir çalışma yapılacak olması kamuoyu tarafından da büyük memnunlukla karşılandı.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.