Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Devrek TSO Üyeleri Almanya Fuarında

Zonguldak Yayın: 02.05.2016 08:15
Devrek TSO Üyeleri Almanya Fuarında

ZONGULDAK Devrek Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini Almanya’da fuar ile buluşturdu. Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Devrek ve Gökçebeyli üyelerini Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen uluslararası fuara götürdü. KOSGEB destekli ve Almanya’da Avrupa Zonguldaklılar Derneği tarafından organizasyonu sağlanan Devrek ile Gökçebey ilçelerinde çeşitli meslek alanlarında faaliyet gösteren 12 üyesi ile Almanya’ya çıkartma yapan heyet, 5 günlük gezi programında Almanya’da birçok sivil toplum kuruluş ve resmi dairleri ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu. Her yıl Almanya’nın Hannover kentinde uluslararası düzeyde organize edilen sanayi ve endüstri fuarına düzenlenen gezi ile ilgili bilgi veren Devrek TSO Başkanı Ertan Civak, “Devrek ve Gökçebey ilçelerimizde odamıza kayıtlı 12 iş adamımız ve oda Genel Sekreterimiz Cihat Yaban ile birlikte Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen makine ve endüstri fuarına katıldık. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun da iştirak ettiği ve odamız tarafından ilk kez organize edilen dünyanın sayılı firmalarının bir araya geldiği başta Devrekli Cilas Şirketler Grubu olmak üzere Türkiye’den birçok firmanın yer aldığı fuarda üyelerimiz özellikle de sanayici iş adamlarımızın dünyada ki sanayi ve endüstri alanındaki son gelişmeleri yerinde görme imkanına sahip olduklarını tahmin ediyorum. Burada elde edecekleri bilgi ve birikimlerini de bölgemizde hayata geçireceklerine inanıyorum. Fuar dışında da bölgede faaliyet gösteren çeşitli Türk firmalarına heyet ile birlikte çeşitli ziyaretlerde bulunarak bilgi alışverişinde bulunduk bunlar arasında Çömlek Lojistik ve nakliyat firması Essen Kentinde faaliyet gösteren hazır gıda toptancısı ve paketleme sistemleri firması, Essen Ticaret Odası, Türk Alman Ticaret Odaları Temsilciliği, Maden Müzesi, Dusseldorf Başkonsolosluğu, Duesseldorf Ticari Ataşesine ziyaretlerde bulunduk ve ardından 5 gün süreyle Avrupa Zonguldaklılar Derneğinin iş birliği ile organizasyonu sağlanan gezimizin son genel değerlendirilmesi yine dernek binasında dernek üyeleri ile bir araya gelerek Almanya ve bölgemizdeki sorunları ele alıp ortaklaşa çözüm ve önerileri tartıştık. Gezimiz süresince tüm organizasyonlarımıza katkı sağlayan başta Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ile yönetim kurulu üyelerine arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

70 yaşındaki duyarlı dede: Binlerce kişinin katıldığı bayramda çöpleri topluyor

Bolu Yayın: 16.07.2024 00:45
İhlas Haber Ajansı
70 yaşındaki duyarlı dede: Binlerce kişinin katıldığı bayramda çöpleri topluyor

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde her hafta başka bir köyde düzenlenen hacet bayramı etkinliklerinde Hacı Halimler köyünün bayramında 70 yaşındaki Mustafa Pekyavuz, alana atılan çöplerine eline aldığı poşetle tek tek topladı.

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde asırlardır hacet bayramı etkinlikleri yaz aylarında devam ediyor. Son olarak Hacı Halimler köyünün bayramı binlerce kişinin katılımıyla tamamlandı. Hacet bayramında 70 yaşındaki çevre dostu Mustafa Pekyavuz, bayram alanına atılan çöplerden rahatsız oldu. Yaşına rağmen eline aldığı poşetle, yere atılan çöpleri tek tek topladı. Alanın temiz kalmasını sağlayan çevre dostu Pekyavuz, vatandaşları takdirini topladı.

Paylaş: