Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Depremzedeler İçin Yeşil Sahaya Çıkacaklar

Gündem Yayın: 16.02.2023 11:54
Yazar:
Depremzedeler İçin Yeşil Sahaya Çıkacaklar

Karabük İdman Yurdu ve Zonguldak Kömürspor geliri depremzedelere gönderilmek üzere dostluk maçı için sahaya çıkacak.
TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor ile Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) yer alan Karabük İdmanyurdu arasında depremzedeler yararına oynanacak yardım maçlarının tarihleri belli oldu.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun da onayladığı karşılıklı oynanacak maçların ilki, 22 Şubat Çarşamba günü Saat: 14.00’da Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda oynanacak. İkinci maçta ise 26 Şubat Pazar günü Karabük Dr.Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu ev sahipliği yapacak.
Her iki maçtan elde edilecek gelirin tamamı depremzedelere bağışlanacak. Zonguldak ve Karabük’teki maçlara ilginin en üst seviyede olması beklenirken detaylar ilerleyen günlerde kulüp hesaplarından duyurulacak.
Aralarında sadece futbol olarak ezeli rekabet bulunan iki kulübün bu vesile ile artık dost olacakları iki camia tarafından da duyurulurken iki kulüp resmi sosyal medya hesaplarından takipleşti. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: