Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

DELEGENİN HÜR İRADESİ Mİ, YOKSA!!

Gündem Yayın: 15.11.2021 12:41
DELEGENİN HÜR İRADESİ Mİ, YOKSA!!

Belediye İş Sendikası Karabük Şube Kongresi ile ilgili geçtiğimiz haftalarda başlayan delege seçimlerinde Şube Başkanlığına aday olan Rıza Taşdelen 85 delegeyi garantilerken, mevcut şube başkanı Hüseyin Doğan ise 33 delegeyi aldı. Diğer iki şube başkan adayı ise 7 delegede kaldı.

Kısa bir süre içinde yapılması beklenilen Belediye İş Sendikası Karabük Şube kongresinde delegenin yüzde 70’ini alan Rıza Taşdelen’in delege çıkamadığından dolayı tüzük çerçevesinde şimdi şube başkanlığına aday olamayacağı belirtiliyor.

Belediye İş Sendikası Karabük Şube’sinde çoğunluğun oyunu alan Taşdelen’in aday yapılıp, yapılmayacağı tartışmaları her geçen gün daha da fazlalaşırken, gözler Genel Başkan Nihat Yurdakul’a çevrildi. Hatırlanacağı gibi Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, “Karabük Şubemizde de herkes aday olma hakkına sahiptir. İşçi hür iradesini ortaya koyar, biz de saygıyla karşılarız. Demokratik, tüzüğümüze ve yasalara uygun bir seçimin teminatı benim. açıklamasını yapmıştı.Genel Başkan Yurdakul, şimdi delegenin yüzde 70’ini alan Rıza Taşdelen’in şube başkan adaylığının önünü mü açacak, yoksa kapatacak mı  merak ediliyor. Rıza Taşdelen’in kongrede aday olabilmesi için delegenin beşte birinin divana önerge vermesi ve bu önergenin oylamada yarıdan çoğunluğunu alması gerektiği belirtildi.

Diğer yandan  delegenin çoğunluğunu alarak büyük bir başarıya imza atan Rıza Taşdalen konuyla ilgili yaptığı açıklamada başarıda ekip arkadaşlarının çok büyük katkısı olduğunu belirterek “ İşçi arkadaşlarımıza ben ve ekibime göstermiş olduklarını bu teveccühden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu delege seçimlerini ben değil biz kazandık. Delege seçimleri öncesi tüm işçilerimizi kucakladık, onları dertlerini dinledik. Onlara yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik. İşçi arkadaşlarımız büyük ilgi ile bizleri karşıladılar. Bizleri bağrına bastılar. Yapmış olduğumuz görüşmelerimizde, toplantılarımızda hiçbir zaman ben demedim. Hep biz dedim. Çünkü biz bir aileyiz. Birlik beraberlik içinde olursak her sıkıntının üstesinden geliriz. İşçi arkadaşlarımızın sıkıntılarını ben ve ekibim çok iyi biliyorlar. Bizim bu sıkıntıları çözebileceğimize inan işçi arkadaşlarımız bizlere tam destek. Biz Hür iradenin sandığa yansımasını istiyoruz. Genel Başkanında verdiği sözün arkasında durmasını istiyoruz” dedi

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamyonetin çarpıp savurduğu araç 2 sağlık çalışanı yayanın üzerine devrildi: Kaza anı kamerada

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:22
İhlas Haber Ajansı
Kamyonetin çarpıp savurduğu araç 2 sağlık çalışanı yayanın üzerine devrildi: Kaza anı kamerada

Samsun’da kamyonetin çarptığı hafif ticari araç savrularak yaya 2 hemşirenin üzerine devrildi. Hemşireler ölümden dönerken, kaza anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaza, Samsun’un Tekkeköy ilçesi 19 Mayıs Sanayi Sitesi Suoğlu Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Mehmet Mocuk yönetimindeki nakliyat firmasına ait 55 AAY 703 plakalı kamyonet, Ömer Tanrıkulu’nun kullandığı 55 AOE 599 plakalı hafif ticari araca yandan çarptı. Kazada savrulan hafif ticari araç yaya olarak yürüyen hemşireler Seydi Mertcan Barçin (28) ve Ömer Faruk Akkan’a (30) çarptı. Kazada sağlık çalışanları ile hafif ticari aracın sürücüsü yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gazi Devlet Hastanesi ve özel bir hastaneye kaldırıldı.

Kazada yaralanan 2 yayanın Çarşamba Devlet Hastanesinde hemşire olarak görev yaptığı ve nöbet çıkışı evlerine giderken kaza geçirdikleri öğrenildi. Yaralılardan hemşire Seydi Mertcan Barçin’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Kaza anı ise bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından anbean görüntülendi.

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.