Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Değirmenci :” Hak-İş Kamu Çerçevede Son Aşamaya Geldi”

Gündem Yayın: 02.02.2023 16:09
Yazar:
Değirmenci :” Hak-İş Kamu Çerçevede Son Aşamaya Geldi”

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı, Öz Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı ve HAK-İŞ Kamu Çerçeve Protokolü Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Değirmenci, kamu kurum ve kuruluşlarında 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolüne ilişkin titiz bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek,  “HAK-İŞ olarak, Kamu Çerçeve Protokolü kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımızı tamamlayarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımıza sunma aşamasına geldik” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı, Öz Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı ve HAK-İŞ Kamu Çerçeve Protokolü Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Değirmenci, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın liderliğinde Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünü en kapsamlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için çalışmalarımıza başladık.

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolüne ilişkin titiz bir çalışmayı hayata geçirdik.
HAK-İŞ Kamu Çerçeve Protokolü Koordinasyon Kurulumuzu oluşturarak, kamuda örgütlü sendikalarımızın taleplerini aldık.
HAK-İŞ olarak, kendi içsel çalışmalarımızın yanı sıra, TÜRK-İŞ ile de ortak bir çalışmayı hayata geçirdik. HAK-İŞ ve TÜRK-İŞ Kamu Koordinasyon kurulları olarak iki kez bir araya geldik. Ayrıca teknik uzmanlarımız da çalışmalar yaptılar.
HAK-İŞ olarak, Kamu Çerçeve Protokolü kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımızı tamamlayarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımıza sunma aşamasına geldik. Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünün temsil ettiğimiz kamu işçilerinin beklenti ve sorunlarını çözecek şekilde olması için kapsamlı bir çalışmayı hayata geçirdik.
Hep birlikte göstereceğimiz çaba ve gayretlerimizle, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünü en kısa zamanda çalışanların lehine önemli kazanımlarla sonuçlandırmaya çalışıyoruz.
Sosyal diyalog mekanizmasını etkin bir şekilde işleterek, görüşmelerin en kısa zamanda tamamlanmasını, çalışanların sorunlarının giderildiği, ücret ve sosyal haklar başta olmak üzere çalışanların taleplerinin karşılandığı Türkiye’ye yakışır bir toplu iş sözleşmesini uzlaşma ve barış içerisinde sonuçlandırmayı temenni ediyoruz.” (Nurettin Acar)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: