Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Değirmeci: “İyileştirme Talebimizin Takipçisiyiz”

Günlük Yayın: 02.08.2023 14:22
Yazar:
Değirmeci: “İyileştirme Talebimizin Takipçisiyiz”

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarında çalışan binlerce üyesi adına, KARDEMİR Yönetimine yaptıkları ilave iyileştirme talebinin takipçisi olduklarını açıkladı

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, geçtiğimiz günlerde asgari ücrete yapılan ilave yüzde 34 oranındaki artışın ardından zaman kaybetmeden KARDEMİR yönetimine bir yazı yazarak, asgari ücret artışı oranında KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarında çalışan üyelerinin ücretlerine zam yapılmasını istemişti.

Konuyla ilgili olarak yazılı basın açıklaması yapan Genel Başkan Değirmenci, “Enflasyon ortamı ve buna bağlı ortaya çıkan hayat pahalılığı, emeğiyle geçinen çalışanların geçim koşullarını her geçen gün daha da ağırlaştırıyor. Enflasyon ortamı sona erene kadar, bu ağır koşulları hafifletmenin yolu ise çalışanların ücretlerine ilave iyileştirmeler yapmaktır. Bu anlayışla, asgari ücrete yapılan zammın ardından Karabük başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında yetkili olduğumuz işyerlerinde işverenlerden ek iyileştirmeler talep ettik. Bu taleplerimiz de 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere büyük oranda olumlu anlamda karşılık buldu. Şimdi de KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarında ilave iyileştirme yapılması için masada görüşmelerimiz devam etmektedir” şeklinde açıklamada bulundu.

Değirmenci, süreç ile ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü:

“KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarında üyelerimizi mutlu eden ilave iyileştirme yapılması için temaslarımızı sürdürüyoruz. KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn İsmail Demir ile yapılan son görüşmede, 11 Ağustos tarihinde yapılacak olan KARDEMİR Yönetim Kurulu toplantısında iyileştirme talebimizi gündeme alıp, değerlendireceklerini ifade etmişlerdir. Buradan çalışanları memnun eden bir sonuç çıkacağını umut ediyoruz. Burada işveren tarafının yapacağı değerlendirme sonucuna göre sendika olarak, bizler de bir değerlendirme yapıp, yeni bir pozisyon ve tavır belirleyeceğiz. Umarım belirleyeceğimiz bu pozisyon, işyerlerimizde iş barışı ve huzuruna katkı sağlayacak bir davranış olur. Olumsuz bir sonucu, düşünmek dahi istemiyorum. Çünkü Karabük’te yetkili olduğumuz orta ölçekli haddehanelerin bile yüzde 34’lük ilave zam yaptığı dönemde KARDEMİR’de iş barışını bozacak bir tavır, KARDEMİR ve Karabük’ü kaosa sürükleyecektir.”

“KARDEMİR VE BAĞLI İŞYERLERİNDEKİ ÇALIŞANLARA SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Başkan Değirmenci; “Sendika olarak, Karabük bizim baba ocağımız. KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarında çalışanlar bizim evlatlarımız. Baba ocağında kardeşlerimizin ve evlatlarımızın refah ve mutluluğunu sağlamak, onlara sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu anlayışla Geçtiğimiz Mart ayında KARDEMİR’de ve bağlı kuruluşlarda imzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile üyelerimiz adına maddi ve sosyal anlamda ciddi ücret artışları elde ettik. Süreç içerisinde bu kazanımlarımız enflasyona bağlı olarak adeta eridi, alım gücümüz düştü. Temmuz ayında yapılan asgari ücret zammının ardından asgari ücretli ile nitelikli çalışan arasındaki makas daha da daraldı. Dolayısıyla kalifiyeli çalışanlarda, bu durum motivasyon ve verimlilik kaybına neden oldu. Hem bu makası daha da daraltmamak hem de üyelerimizin refah ve mutluluğunu artırmak adına böyle bir talepte bulunduk. KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarında çalışan her bir üyemiz bu ülkenin, bu vatanın, bu bölgenin insanı. Bu nedenle ne bizler ne de KARDEMİR Yönetimi, çalışanların ağır geçim koşulları altında ezilmesine seyirci kalamayız. Tıpkı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayat pahalılığına karşı devletin bütün imkânlarını zorlayarak, işçisine, memuruna, emeklisine sahip çıktığı gibi bizim de KARDEMİR ve bağlı kuruluşlarındaki çalışanlara sahip çıkmak asli görevimizdir. İnşallah bu süreci, KARDEMİR’deki üyelerimizin beklentilerini karşılayan, iş barışı ve huzurunu artıran bir anlaşmayla sonuçlandırırız.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.