Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

DDY Arazileri Atıl Durumdan Kurtulacak

Gündem Yayın: 26.04.2016 14:48
DDY Arazileri Atıl Durumdan Kurtulacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, şehri ikiye bölen ve  atıl vaziyette duran  Devlet Demir Yolları Arazileri ile Kartaltepe’de bulunan DDY Lojmanları konusunda gereğinin yapılacağını söyledi.

Zonguldak-Karabük ve Irmak demiryolu hattının açılışı için Karabük’e gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Karabük Belediyesini ziyaret etti.

Ziyarette Belediye Başkanı Rafet Vergili ve 23.Dönem Meclis Başkanı ve aynı zamanda Karabük Milletvekili olan Mehmet Ali Şahin, atıl vaziyette bulunan Devlet Demir yolları arazileri ile ilgili  olarak Bakan Yıldırım’a, bilgilendirmelerde bulundular.  Daha önce protokol imzalanan arazilerin değerlendirilmesi ile ilgili kendisinden destek istediler.

Bakan Yıldırım’da konu ile ilgili yaptığı açıklamada,”Daha önce bir akdimiz varsa  o akde uyarız, gereğini de yaparız. Burada tabi kazan kazan prensibine uygun olarak adil bir paylaşımla hem şehri güzelleştirelim, hem de demir yollarının kaynak ihtiyacını da görmüş olalım. Bu çerçevede ne gerekiyorsa yaparız” dedi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: