Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Daday’da İŞKUR kuraları çekildi

Kastamonu Yayın: 28.03.2017 12:44
Daday’da İŞKUR kuraları çekildi

KASTAMONU Türkiye İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü ile Daday Belediyesi arasında imzalanan protokol sonucu 70 kişinin istihdam edilebilmesi için kuralar çekildi. Türkiye İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü ile Daday Belediyesi, Toplum Yararına Programı (TYP) programı kapsamında Daday’da kamu kurumlarında 6 ay süre ile istihdam edilecek 70 kişi için protokol imzaladı. İmzalanan protokol çerçevesinde buralarda çalışmek için başvuruda bulunlar arasında noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Noter huzurunda çekilen kura sonucu Daday Belediyesine 10 kişi ve Fidanlık Şefliğinde de 60 kişi istihdam edilecek. Daday Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü binalarında gerçekleşen kurayı vatandaşlar heyecanla takip etti. İsmi kurada çıkanlar sevinçlerini yanındaki arkadaşları ile paylaşırken kuradan çıkamayanlar ise, büyük üzüntü yaşadı. Toplamda 6 ay süreyle istihdam edilecek olan geçici işçilerin maaşları ve sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: