Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kastamonu Cide’de Yerel Eylem Grubu Derneği’nin çalışmalarına belgesel çekildi

Kültür Sanat Yayın: 04.10.2023 20:24
İhlas Haber Ajansı
Kastamonu Cide’de Yerel Eylem Grubu Derneği’nin çalışmalarına belgesel çekildi

Kastamonu’da Cide, Şenpazar, Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerinde faaliyet gösteren Cide Yerel Eylem Gurubu Derneği’nin çalışmalarına belgesel çekildi. Çekimleri tamamlanan belgeselin yakın zamanda gösterime girmesi bekleniyor.

Kastamonu’da Cide, Şenpazar, Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerinde faaliyet gösteren Cide Yerel Eylem Gurubu Derneği’nin çalışmalarına belgesel çekildi. İlk ayağı Almanya’nın Brüksel şehrinde çekilen çekimlerin ikinci ayağı Kastamonu’nun Cide ilçesinde yapıldı.

Çekimler sebebiyle Belçika’dan ve İtalya’dan iki misafir Kastamonu’nun Cide ilçesine geldi. Cide’de iyi uygulama örnekleri olan proje ziyaretleri, halk oyunları, yöresel yemeklerin ikramı ve ilçenin doğal güzelliklerin çekimi gerçekleştirildi. Çekimlerin ardından Tarım ve Orman Bakanlığı AB Yapısal Uyum Otoritesi ve TRT iş birliğindeki çekimlere de Şenpazar ve Pınarbaşı ilçelerinde devam edildi. Şenpazar ve Pınarbaşı ilçelerinde de yapılan projeler ve yöresel kıyafet ve yemekler tanıtılarak çekimleri yapıldı.

Çekimleri tamamlanan belgeselin, montajı tamamlandıktan sonra yakın zamanda gösterime girmesi bekleniyor. Çekilen belgesel ile ilçelerin tanıtımı anlamında büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Cide Yerel Eylem Gurubu Derneği Başkanı Serdar Kaptan, belgesel için yapılan çekemlerde emekleri ve katkıları geçen herkese teşekkür etti. Belgesel çekimlerine Kastamonu Üniversitesi ile Kastamonu Üniversitesi Teknokent’te destek verdi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: