Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

CHP’den Karabük Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

Gündem Yayın: 27.07.2016 14:46
Yazar:
CHP’den Karabük Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

 

“Bu Ülkeye Hep Birlikte Sahip Çıkacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Durum ve İl Yöneticisi Hamdi Ulupınar ile birlikte  Karabük Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Ziyarette ilk konuşmayı Dernek Başkanı Metin Kaya yaptı. Başkan Kaya,” Yaklaşık iki ay önce genel kurulumuzu yaptık. Yeni hizmet binamızı çok yakında hizmete açacağız. Bir kaç eksikliğimiz kaldı, önümüzdeki günlerde yeni hizmet binamızı açacağız. Ben Karabük’te tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin başkanları ile el ele verip Karabük’ün menfaatleri için güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya 15 Temmuz günü yapılan darbe girişimi ile ilgili de yaptığı konuşmada ” Bu darbeye karşı iktidar, muhalefet ve sivil toplum örgütleri ile birlik oldu ve bu girişimi önledi. Cumhuriyet Halk Partisi darbe girişimi ve darbe girişim sonrası çok güzel bir sınav verdi. Ülkemizi çok önemli bir süreçten geçiyor. Bu nedenle bizlere önemli görevler düşüyor. Bu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız” dedi.

Karabük Gazeteciler Cemiyetinin yeni yönetimine başarılar dileyen Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel; ” İki ay önce genel kurulunuzu yaptınız ziyaretimiz biraz gecikti ancak yeni yerine taşınmanızı bekledik. Ancak ziyaretimiz bugüne nasip oldu. Ben sizlere yeni görevimizde başarılar diliyorum. 15 Temmuz  darbe girişiminden sonra kritik bir dönem yaşıyoruz. Göz göre göre bizlerin ikazına rağmen ne yazık ki bugünlere geldik. Bazı önlemlerin çok önceden alınmasını gerekiyordu. Bu önlemlerin alınması için darbe girişimi olması gerekiyordu. Ülke genelinde darbeye karşı hep birlik olduk ve karşı koyduk. Bu demokrasi adına çok önemli bir gelişme. Ben son olarak şunu belirtmek istiyorum. Geçmişin muhasebesini mutlaka yapmalıyız. Bunu yaparken yen ihatalara ver vermemeliyiz. Ben bu gösterilerin fazla abartıldığını, uzatıldığını ve bir siyasi gösteriye dönüşeceği kaygısını taşıyorum. Umarım bunlar son bulur” sözlerine yer verdi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: