Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

CHP’den Diş Hekimliği Fakültesi açıklaması

Gündem Yayın: 27.09.2018 14:05
CHP’den Diş Hekimliği Fakültesi açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, Bayırmahalleye açılacağı söylenen Diş Hekimliği Fakültesinin o bölgeye açılmasından vazgeçilmesine tepki göstererek, “iktidar partisi milletvekilleri her zaman olduğu gibi dün dündür bugün bugündür mantığıyla yine sözlerinde duramamışlardır” dedi.

Çakır, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Bayır mahalle esnafı ve vatandaşları neden cezalandırılıyor.Devlet Hastanesinin kapanmasıyla mahalleden ve esnaftan gelen tepkilere biz buraya Diş Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi açacağız diye mahalleye söz veren iktidar partisi milletvekilleri her zaman olduğu gibi dün dündür bugün bugündür mantığıyla yine sözlerinde duramamışlardır.Şuanda Diş Hekimliği Fakültesi o bölgeye açılmaktan vazgeçmiştir.Seçimlerde o bölgeye söz verenler maalesef şuanda susmaktadırlar.

Yine devlet hastanesi arka tarafında bulunan işyerlerinin mağduriyetleri had safhaya ulaşmıştır.Vatandaşlarımızı o bölgenin kentsel dönüşüme alınması nedeniyle iş yerlerini kiraya verememekte imar barışından yararlanamamaktadır.Belediye yetkililerine sorulduğunda projenin ne zaman uygulamaya geçeceği konusunda bilgi verilmemektedir.Yer sahipleri ile belediye herhangi bir görüşme yapmamakta ve bilgi vermemektedir.

Eğer kentsel dönüşüm gerçekleştirilmeyecekse vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için kentsel dönüşüm gerçekleştirileceği zamana kadar işyerlerine ruhsat verilmesinin sağlanması ve imar barışında faydalanılması konusunda vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi konusunda gereğinin yapılmasını bekliyoruz.”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CHP İl Başkanı’ndan Millet Bahçesi Tepkisi!

Manşet Yayın: 26.05.2024 16:00
CHP İl Başkanı’ndan Millet Bahçesi Tepkisi!

CHP)  İl Başkanı Vedat Yaşar Millet Bahçesindeki çalışmaların durdurulmasına tepki göstererek,  “Önce Kent Meydanı, derken Millet Bahçesi olarak devam eden ancak ödenek kısıtlamasına gidilerek çözümsüz bir noktaya getirilen, Millet Bahçesi denilen çelik yığınının bir an önce bitmesini istemekle de yine bu ucube Millet Bahçesini  kabullenme gibi bir çelişkiye düşürülüyoruz” dedi.

Kent Meydanına yapılan Millet Bahçesi inşaatının tasarruf tedbirlerine takılarak durdurulmasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar tepki gösterdi.

İl Başkanı  Vedat Yaşar,  Millet Bahçesi yapılan alanın bir zamanlar yeşillikler içinde 100 Evler mahallesi olduğunu hatırlatarak, “Bir zaman önce ani bir hareketle bir gecede tarumar edilen yeşillikler içindeki  100 Evler ve  sonrasında yerine yapılan sözde Kent meydanı, beton yığını. Karabüklüler için umursamazca yapılmış bir göz yazığı. Milyonlarca liranın heba edilmesi. Kimin parası sizin bizim hepimizin parası” dedi.

Aradan çok geçmeden kararın değiştiğini ve beton yığını olan Kent Meydanının Yüksek Makamlarca Millet Bahçesi  olarak yapılmasına karar verildiğini ifade eden İl Başkanı Yaşar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bir zaman önce ani bir haraketle bir gecede tarumar edilen yeşillikler içindeki 100 Evler ve  sonrasında yerine yapılan sözde Kent meydanı, beton yığını. Karabüklüler için umursamazca yapılmış bir göz yazığı. Milyonlarca liranın heba edilmesi. Kimin parası sizin bizim hepimizin parası.

Aradan çok geçmedi birkaç yıl sonra ne oldu.

Karar değişti Beton yığını Kent Meydanının Yüksek makamlarca Millet Bahçesi olmasına karar verildi. Milyonlarca lira harcanacak yapılan meydan yine milyonlarca lira harcanacak yıkıldı. Kimin parası sizin bizim, hepimiz parası.

Başladı Millet Bahçesi, nasıl bahçeyse bu seferde çelik yığını.

Yine harcanan milyonlar ve göz yazığı ve görüntü kirliliği.

Biz Karabük Merkez de yaşayanlar bu çelik  yığını bahçeye üzülerek ve çevresel açıdan fedakarlıklar içinde olumsuzlukla  bakarken ne oldu.

Hepimizin bildiği gibi 22 yıldır bu ülkeyi çıkmazın içine sürükleyenlerce ve o kafaya hizmet edenlerce alınan karar sonrasında bu sözde Millet Bahçesi şu anki haliyle tasarruf tedbirlerine takıldı. Yani üç yıl süreyle çalışmalar durduruldu.

Biz Karabüklülerde şu anki haliyle bu mezberelikle enaz üç sene yaşamak zorunda bırakılıyoruz ve bu süre zarfında da  Göz yazığı olarak bakmaya devam edeceğiz.

İşin garip bir tarafında şu, Bizler alınan bu ekonomik kararlarla; ülkemizin bu duruma gelmesinde hiçbir Dahli olmamasına rağmen, ekonomik ve yaşamsal kalite açıdan bedel ödemek zorunda bırakılıyoruz ayrıca bu Millet Bahçesi denilen çelik yığınını bir an önce bitmesini istemekle de yine bu ucube Millet Bahçesini  kabullenme gibi bir çelişkiye düşürülüyoruz.

İşte Göz yazığı ve Biz Karabüklülerde verilen değer ve Umursamazlık.

Yazık oldu. Olmaya da devam edecek gibi.

Takdir sizlerin sevgili Karabüklüler.”