Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

CHP’de Tartışmalı Kongre

Manşet Yayın: 08.10.2023 16:57 |Güncelleme:28.12.2023 11:57
CHP’de Tartışmalı Kongre

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen Genel Kurulda mevcut Başkan Vedat Yaşar İl Başkanlığına yeniden seçilirken,  Genel Kurulda zaman zaman tansiyonun yükseldiği gözlendi

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanlığı seçiminde mevcut Başkan Vedat Yaşar yeniden İl Başkanlığı görevine geldi.

Karabük İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Konferans Salonu’ndaki 12. olağan genel kurul toplantısı CHP Zonguldak  Milletvekili, Deniz Yavuzyılmaz’ın divan başkanlığında yapıldı.

Genel Kurala;  CHP Kastamonu Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Hasan Baltacı, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Karabük Milletvekili Cevdet Akay,  İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, bazı Siyasi Parti Temsilcileri ile Partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Genel Kurulda gündem maddelerinin sonunda yer alan dilek ve temenniler bölümü yapılan oylama ile öne çekildi.

Ardından Divan Başkanlığına Kongrenin blok liste ile yapılması konusunda önerge verildi. Daha sonra Divan Başkanı dilekçe ile ilgili aleyhte ve lehte konuşmak isteyenlere  söz verdi.  CHP Merkez İlçe Başkanlarından Mehmet Durum önerge hakkında aleyhte konuşmak için küsüye çıkarken, CHP’nin İl eski Başkanlarından Av. Erdoğan Dinçel ile Divan Başkanı Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz arasında kısa bir gerginlik yaşandı. Dinçel’in de aleyhte söz almak istemesi üzerine Divan Başkanı Yavuzyılmaz, “Her şeye müdahale etmeye çok açıksınız bu işi germeye kararlınız ben bunu anladım. İstediğiniz kadar gerebilirsiniz, el kol hareketi de yapmayın” dedi.

Daha sonra Merkez İlçe eski Başkanı Mehmet Durum, İl eski Başkanı Av. Erdoğan Dinçel blok liste konusunda aleyhte söz alırken, yine İl eski Başkanlarından Abdullah Çakır”da lehte söz aldı. Yapılan konuşmaların ardından Divan Başkanı Yavuzyılmaz yapılacak olan seçimlerin blok liste olarak yapılması önerisini oylamaya sundu. Yapılan oylama sonucu önerge kabul edildi. Oymaya itiraz eden İl eski Başkanı Abdullah Çakır, Divan Başkanını tarafsız olmadığı konusunda eleştirdi. Divan Başkanı Yavuzyılmaz da  “Arkanızı bakmadan oylamayı  nasıl görüyorsunuz, ben buradan görüyorum,  tartışma zemini hazırlamaya çalışıyorsunuz, ben siz uymayacağım bu kongre sağlıklı bir şekilde neticelensin sizi olgun bir tavrı göstermeye davet ediyorum” diyerek  tepki gösterdi.

yapılan protokol konuşmalarının ardından yapılan seçimde mevcut Başkan Vedat Yaşar yeniden CHP İl Başkanı olurken, Yönetim listesi ise şu isimlerden oluştu:

satı Acar, Mehmet Açıkgöz, Varol Akça, Ulaş Aslantaş, Can Nur Aygün, Gökhan Baylan, Hakkı Çetinkaya, Teoman Çoker, Şaban Karakaş, Sinem Kasım, Nevzat Odabaş, İsmet Muzaffer Oral, Kazım Ölmez, Türkan Öner, Halil Özdemir, Birol Sesver, Sadettin Şahin, Şahin Cemal Ünsal, Samet Yılmaz, Enes Yılmaz, Sevinç Hamaloğlu, Şükran Akgül, Hatice Terzioğlu, Osman Sedat Madak, Mehmet Can, Azize İnam, Dilek Bozkurt, Kemal Yirmibeş, Hüseyin Şimşek, Sedat Kör, Ramazan Savaş, Semra Acar, Mustafa Demir, Necdet Dıravacı, Dursun Dörttepe, Yasim Eren, Uğur Gebeş, şaban Kaya, Suat Kavak, İlhan Özden.

Kurultay Delegeleri: Vedat Yaşar, Ali Yavuz, Bahtiyar Acar, Enver Özgü, Elif Köse, Çağla Karadayı. (Ramazan Öztürk)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: