Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

CHP’de Tartışmalı Kongre

Manşet Yayın: 08.10.2023 16:57
CHP’de Tartışmalı Kongre

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen Genel Kurulda mevcut Başkan Vedat Yaşar İl Başkanlığına yeniden seçilirken,  Genel Kurulda zaman zaman tansiyonun yükseldiği gözlendi

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanlığı seçiminde mevcut Başkan Vedat Yaşar yeniden İl Başkanlığı görevine geldi.

Karabük İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Konferans Salonu’ndaki 12. olağan genel kurul toplantısı CHP Zonguldak  Milletvekili, Deniz Yavuzyılmaz’ın divan başkanlığında yapıldı.

Genel Kurala;  CHP Kastamonu Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Hasan Baltacı, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Karabük Milletvekili Cevdet Akay,  İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, bazı Siyasi Parti Temsilcileri ile Partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Genel Kurulda gündem maddelerinin sonunda yer alan dilek ve temenniler bölümü yapılan oylama ile öne çekildi.

Ardından Divan Başkanlığına Kongrenin blok liste ile yapılması konusunda önerge verildi. Daha sonra Divan Başkanı dilekçe ile ilgili aleyhte ve lehte konuşmak isteyenlere  söz verdi.  CHP Merkez İlçe Başkanlarından Mehmet Durum önerge hakkında aleyhte konuşmak için küsüye çıkarken, CHP’nin İl eski Başkanlarından Av. Erdoğan Dinçel ile Divan Başkanı Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz arasında kısa bir gerginlik yaşandı. Dinçel’in de aleyhte söz almak istemesi üzerine Divan Başkanı Yavuzyılmaz, “Her şeye müdahale etmeye çok açıksınız bu işi germeye kararlınız ben bunu anladım. İstediğiniz kadar gerebilirsiniz, el kol hareketi de yapmayın” dedi.

Daha sonra Merkez İlçe eski Başkanı Mehmet Durum, İl eski Başkanı Av. Erdoğan Dinçel blok liste konusunda aleyhte söz alırken, yine İl eski Başkanlarından Abdullah Çakır”da lehte söz aldı. Yapılan konuşmaların ardından Divan Başkanı Yavuzyılmaz yapılacak olan seçimlerin blok liste olarak yapılması önerisini oylamaya sundu. Yapılan oylama sonucu önerge kabul edildi. Oymaya itiraz eden İl eski Başkanı Abdullah Çakır, Divan Başkanını tarafsız olmadığı konusunda eleştirdi. Divan Başkanı Yavuzyılmaz da  “Arkanızı bakmadan oylamayı  nasıl görüyorsunuz, ben buradan görüyorum,  tartışma zemini hazırlamaya çalışıyorsunuz, ben siz uymayacağım bu kongre sağlıklı bir şekilde neticelensin sizi olgun bir tavrı göstermeye davet ediyorum” diyerek  tepki gösterdi.

yapılan protokol konuşmalarının ardından yapılan seçimde mevcut Başkan Vedat Yaşar yeniden CHP İl Başkanı olurken, Yönetim listesi ise şu isimlerden oluştu:

satı Acar, Mehmet Açıkgöz, Varol Akça, Ulaş Aslantaş, Can Nur Aygün, Gökhan Baylan, Hakkı Çetinkaya, Teoman Çoker, Şaban Karakaş, Sinem Kasım, Nevzat Odabaş, İsmet Muzaffer Oral, Kazım Ölmez, Türkan Öner, Halil Özdemir, Birol Sesver, Sadettin Şahin, Şahin Cemal Ünsal, Samet Yılmaz, Enes Yılmaz, Sevinç Hamaloğlu, Şükran Akgül, Hatice Terzioğlu, Osman Sedat Madak, Mehmet Can, Azize İnam, Dilek Bozkurt, Kemal Yirmibeş, Hüseyin Şimşek, Sedat Kör, Ramazan Savaş, Semra Acar, Mustafa Demir, Necdet Dıravacı, Dursun Dörttepe, Yasim Eren, Uğur Gebeş, şaban Kaya, Suat Kavak, İlhan Özden.

Kurultay Delegeleri: Vedat Yaşar, Ali Yavuz, Bahtiyar Acar, Enver Özgü, Elif Köse, Çağla Karadayı. (Ramazan Öztürk)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Evin bacasında başlayan yangın çatıya sıçradı

Zonguldak Yayın: 03.12.2023 16:12
Kaynak: İHA

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde meydana gelen yangında bir evin çatısı tamamen yandı. Yangında çatı katında bulunan beklettiği 1 ton fındıktan 6 çuvalı zarar gördü.

Yangın, Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Cambazlı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Alaplı ilçesine bağlı Cambazlı köyündeki Şenol A.’ya ait 2 katlı evin bacanın tutuşması sonucu yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın evin çatısına sardı. Alaplı İtfaiyesinin müdahale ettiği yangın bir süre sonra kontrol altına alındı. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangında evin çatı bölümü komple yandı. Yangın esnasında Çatı katında bulunan 1 ton fındıktan 6 çuvalı yangından etkilenerek zarar gördüğü öğrenildi. Yangın esnasında evin çatı katında büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.