Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

CHP, Yenice’de Gövde Gösterisi Yaptı

Manşet Yayın: 11.02.2024 15:19
CHP, Yenice’de Gövde Gösterisi Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenice Belediye başkan Adayı Enver Özgü seçim çalışmalarının startını verdi.

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, İlçe Başkanları, Belediye Başkan Adayları, il ve ilçe örgütleri, partililer ve Enver Özgü destekçilerinden oluşan  kalabalık Yenice ilçesinde gövde gösterisi yaptı, CHP’yi bağrına bastı.

Program konuşma yapan CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, Çaycuma ve Safranbolu Belediyelerini örnek gösterdiği konuşmasında, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeciliğinin ne olduğunu, bu iki ilçemizde görüyoruz. Bu iki ilçemiz parlayan yıldızımız. Buna sizlerin sayesinde çalışmalarımızla, birlik ve beraberlikle bu sefer Yenice’yi de ekliyoruz.” dedi.

CHP Yenicede Govde Gosterisi Yapti2 jpg

“ONLAR PİŞMAN DEĞİLLER”

Safranbolu Belediye Başkanı ve CHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Elif Köse ise yaptığı konuşmada,  “Şu 50 günlük süreçte her birinize çok büyük sorumluluklar düşüyor. Yaşadığınız kent için seçim yaparken 5 yılınızı kime emanet edeceğinizi karar vereceksiniz. O yüzden önemli bir sorumluluk. Safranbolu, Çaycuma iki dönemdir CHP tarafından yönetiliyor. Onlar pişman değiller. Onlar yaşadıkları kentlerde bu süreç içinde çok mutlular. Eğer Yenice’de aynı bakış açısıyla aynı vizyonla yönetilmek istiyorsa bu 5 yılı, bizim partimizin adayı Enver Başkana emanet etmek durumunda” ifadelerine yer verdi.

“BELEDİYECİLİĞİN NASIL YAPILDIĞINI HEP BERABER GÖSTERECEĞİZ”

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay verilen destekler neticesinde milletvekili olduğunu ve makamın hakkını vermek için gece gündüz mücadele ettiğini dile getirdiği konuşmasında, “Ben de gücüm yettiğince gece gündüz sizin için çalışmaya devam ediyorum, devam da edeceğim. Ben inanıyorum ki Yenicemiz Enver Özgü’ nün belediye başkanlığı döneminde çok daha ileriye gidecek. Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliğinin nasıl yapıldığını hep beraber göstereceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliğin nasıl yapıldığını bir kez de burada göstereceğiz ve kardeş belediyecilikle de önemli belediye başkanlıklarımızın desteklerini alacağız. Hem Karabük’te hem Yenice’de hem diğer ilçelerde belediye başkanlıklarımızla beraber çalışıp onların deneyimlerinden, güçlerinden de yararlanıp bu bölgeye en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. İş, aş önemli, yapılacaklar önemli. Biz bunları sürekli dile getiriyoruz ama özel sektör ruhuyla da belediyecilik ruhuyla da yapılacak çok iş var. Yenice’nin de buna ihtiyacı var. Buradan hep beraber güzel bir start veriyoruz.” dedi.

“YENİCE’DE HUZURU, NEFES ALMAYI SADECE BİZ BAŞARABİLİRİZ”

CHP Yenice Belediye Başkanı Adayı Enver Özgü  de yaptığı konuşmada yapacağı projeleri ve çalışmaları tek tek beyan ettiğini dile getirerek, “Yenice’de huzuru, nefes almayı sadece biz başarabiliriz. Safranbolu’da, Çaycuma’da, Eskişehir’de, Ankara’da, İstanbul’da başardık. Cumhur İttifakı’nın hem genelde hem yerelde bu ilçeye hiçbir şey veremeyeceğini gördük. Asgari ücretin 2 katını 3 katını veren Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri de gördük. Startı bugün veriyoruz. Bu işi biz başaracağız.” dedi. (Ramazan Öztürk)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.