Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel’in 23 Nisan Kutlaması

Gündem Yayın: 22.04.2016 12:08
CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel’in 23 Nisan Kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında AK parti İktidarını da sert bir dille eleştiren Dinçel; “TBMM 23 Nisan 1920’de açılmıştır. Ulu Önderimiz M.Kemal Atatürk bu milli ve mutlu günü, Türk çocuklarına armağan etmiştir. Birleşmiş Milletlerin,1979 yılını, “ Dünya Çocuk Yılı

Olarak kabul etmesinden 59 yıl önce, Atatürk, Ulusunun Egemenlik bayramını, çocuklara adayarak, onlara ne denli önem ve öncelik verdiğini; dünyada ilk kez göstermiş ve örnek olmuştur.

Ancak günümüz Türkiyesin’ de, TBMM Başkanlığı, geçen yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan resepsiyonunun şehitlere saygı gerekçesiyle yapılmayacağını açıkladı.

Bunun bir bahane olduğunu biliyoruz.

Asıl böyle günlerde meclisin bir arada olması ve kuruluşunu kutlaması gerektiğine Cumhuriyeti kuran parti olarak inanıyoruz.

Şehitlerin anısına da bunun yakışacağını düşünüyoruz. Bu nedenle o töreni önemsiyoruz.

Cumhuriyetin sahipsiz olmadığını kanıtlamak için,96.yılında 23 Nisana, Ulusal Egemenliğe ve çocuk bayramına sahip çıkıyoruz.

Partimiz CHP Meclis grubu,23 Nisan 2016 saat: 16.00 da TBMM bahçesinde 23 Nisan resepsiyonu verecektir.

Tek adam rejimi dayatmasına karşı, özgürlükçü parlamenter demokrasiyi, Ulusal iradeyi, İlk meclisin heyecanıyla savunup kutlayacağız.

Bilindiği gibi AKP iktidarı Cumhuriyetin simge günlerini, yapılan anma törenlerini her fırsatta, birer bahane bularak iptal etmeyi adet haline getirmiştir.

Amaçları Cumhuriyetimizin kurum ve kavramlarını unutturmak, yıkmak için AKP top yekun seferberlik halindedir.

Tüm bu çabalara rağmen, CHP olarak, halkımızın ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının 96.yılını kutluyoruz” dedi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: