Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Ceylan’dan Seçim Değerlendirmesi

Gündem Yayın: 12.08.2014 15:17
Ceylan’dan Seçim Değerlendirmesi

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Türkiye olarak önemli bir seçimi gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Bu olay Türk demokrasisi açısından çok önemli bir sınavdı. Türkiye bu sınavı bir kez daha başarı ile geçti” dedi. 

Türkiye genelinde yüzde 52’lik bir oy oranı ile Başbakanımız Cumhurbaşkanı seçildi diyen Ceylan, “ Bu olay Türk demokrasisi açısından çok önemli bir sınavdı. Türkiye bu sınavı bir kez daha başarı ile geçti. Karabük’te aldığımız neticelerde gayet olumlu. Karabük genelinde Başbakanımızın oy oranı yüzde 65 civarında olmuştur. Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy Karabük’ümüzden çıktı. Bu seçim sonuçları çok önemli. Türkiye’nin geleceği açısından da çok önemli bir sonuç. Aslında biz sadece Başbakanımızı Cumhurbaşkanı olarak seçmekle kalmıyoruz. Türkiye bu seçim ile beraber yeni bir döneme giriyor. Türkiye 12 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Başbakanımızın liderliğinde Türkiye’de her kademede çok önemli mesafeler kaydetti. Adeta 12 yıllık iktidarımız döneminde futbol tabiri ile ifade edecek olursak ikinci ligden birinci lige yükseldi; ama Başbakanımızın, Cumhurbaşkanlığında o liderliğinde ben inanıyorum ki dünya liginde süper lige yükselecektir. Büyük hedeflerimiz var. 2023, 2053 yılı hedeflerimiz var. Yeni Cumhurbaşkanımız ile Türkiye bu hedeflere koşmaya başlayacaktır. Türk milleti el ele vererek hep birlikte başarıdan başarıya koşacaktır. Ekonomi başta olmak üzere diğer sektörlerde, demokrasi alanında özgürlük alanında, dış politika alanında Türkiye yeni bir yarışa girecektir. Bu sonuç sadece 77 milyon Türk halkını değil, onun haricinde 1.5 milyar nüfuslu İslam alemini de ilgilendirmektedir. Bu sonuçları sadece Türk halkı takip etmiyor. Bizim dost dediğimiz, kardeş dediğimiz ülkelerde bu seçimi çok yakından takip ettiler ve adeta Türkiye’den gelecek müjdeli haberleri beklediler. Mağdur ve mazlum kardeş, dost ülkeler içinde bu seçim çok anlam ifade ediyordu. Çünkü Başbakanımız hep mağdur ve mazlum insanların yanında yer adı. Başbakanımız; Filistin, Irak, Suriye ve Mısır bunun gibi birçok ülke halkının yanında yer aldı. Bu seçim dost ve kardeş ülkeler içinde çok iyi bir anlam ifade ediyor” dedi.
Ceylan, Türkiye’nin 10 Ağustos seçimleri ile yeni bir döneme girdiğini de belirterek, “ Türk demokrasi tarihi açısında bir milattır. Demokrasimiz bir kez daha kazanmıştır. Türk demokrasisi bundan sonra daha emin adımlar ile ilerleyecektir. Ben bu anlamda halkımızın sağduyusunu kutluyorum. Tabi burada sadece AK Parti’ye gönül veren insalar değil, onun ötesinde ülkenin geleceğini düşünen sağduyu sahibi tüm vatandaşlarımız bu desteği vermiştir. Özellikle Karabüklü hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Karabük genelinde Başbakanımıza, Cumhurbaşkanlığı seçiminde çok güzel destek vermiştir. Karabük halkı vefasını göstermiştir. Karabük teşkilatına, İl Başkanına çok teşekkür ediyorum. Teşkilatımız canla başla güzel bir çalışma gösterdiler” ifadesinde bulundu.
(YE-

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”