Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çaycuma’da İyi Tarım Uygulamaları ekipman dağıtım töreni yapıldı

Zonguldak Yayın: 24.05.2024 16:15
İhlas Haber Ajansı
Çaycuma’da İyi Tarım Uygulamaları ekipman dağıtım töreni yapıldı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde “Türkiye’nin Değeri Çaycuma’nın En İyisi Oluyor” programı çerçevesinde ekipman dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanlığının “Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü ile İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü’’ yatırım projeleri kapsamında Çaycuma İlçesinde ’Türkiye’nin Değeri Çaycuma’nın En İyisi Oluyor’ programı gerçekleştirildi. İl Müdürü Nihat Ağan, Proje Ortağı firmanın Müdür Yardımcısı Elif Öztunç, Şube Müdürleri, Çaycuma İlçe Müdürü, ilgili teknik personeller ve yetiştiriciler katılım sağladı.

İl Müdürü Ağan konuşmasında; ’fındık üretiminde Ülkemizin Uluslararası arenadaki konumuna, iyi tarım uygulamalarının (İTU) gerek kaliteli ve verimli bir tarımsal üretime gerekse güvenli gıda tüketimi açısından önemine değinerek, üreticilere dağımı yapılan ekipmanların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Program kapsamında 25 üreticiye ekipmanlarının dağıtımı sonrasında tören sona erdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kanat Tan: “Bu yıl 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyacımız var”

Spor Yayın: 13.06.2024 08:15
İhlas Haber Ajansı

ING Kadınlar Süper Lig ekiplerinden Zonguldak Spor Basket 67’de Başkan Kanat Tan, Süper Lig’de mücadele edebilmek için 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyaç olduğunu açıkladı.

ING Kadınlar Süper Ligi’ne yükselen Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kartal Tan, Koray Atalı ve Buğra Kubalas bugün Site Kapalı Spor Salonu’nda basın toplantısı düzenledi.

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bir sezon için 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Zonguldak’ın Süper Ligi hak ettiğini ifade eden Tan, “Bu renklere gönül veren insanlar olarak Zonguldakspor biliyorsunuz Kırmızı şehit madenci kanının rengi, lacivert de içlerinin tulumunun rengi. Zonguldakspor ismini yaşatmak için Zonguldak Spor Basket 67 Kadın Basketbol takımını kurduk. Kurduktan sonra güçlü transferler yaparak birinci senemizde rekorlar kırarak 1. Lig’e çıktık. Bu süreçten sonra 1. Lig’deki bütçelerimiz de daha büyük arttıktan sonra 1. Lig’de tekrar özellikle Türkiye’de seyirci rekorları kırarak şampiyon olduk. Bu şehrin her şeyin en iyisini hak ettiğine inandığımız için, bu seyircimiz, bu enerjimizle birlikte, hep beraber birlik ve beraberlik içinde, bu konuda mütevazi olamayacağım. Dev bütçeli takımlar arasında şampiyon olup şehrimizi hak ettiği yere Süper Lig’e getirdik.”

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, “Bizim de çevremizde 7 tane holdingimiz var, 28 tane belediyemiz var. Benim görüşüm bu şehirden para kazandıkları için biraz borçlu olduklarını düşünüyorum. Bir de en büyük avantajımız şu; Cumhurbaşkanımızın yeni sponsorluk yasasında, sponsor olduğunuz zaman vergiden düşebiliyorsunuz. Yani bize sponsor olduğu zaman kendisi vergiden de düşebiliyor. Bu yılki bütçemiz 40-50 milyon TL. Yönetim olarak elimizi tabii ki taşın altına koyacağız ama bu paraları verebilecek gücümüz yok. Zamanımız her gün daralıyor. Çok üzülerek sahaya çıkmama durumumuz var. Bu seyirci bunu hak etmiyor. Yani bu şehir bunu hak etmiyor” diye konuştu.