Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Malatya’ya Uğurlandı

Gündem Yayın: 22.02.2023 13:57
Çarşı ve Mahalle Bekçileri Malatya’ya Uğurlandı

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli Çarşı ve Mahalle Bekçileri depremde afeti yaşayan Malatya’da görevlendirildi.

Malatya’da asayiş olaylarının önlenmesi ve diğer konularda yardımcı olmak amacıyla görevlendirilen 20 Çarşı ve Mahalle Bekçisini İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar ile birlikte uğurlayan Vali Fuat Gürel, görevlendirilen Bekçilere hayırlı yolculuklar dileyerek, “Deprem Bölgesinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin yanı sıra huzur ve güvenliğin sağlanması için görev yapacaksınız, görevlerinizde başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun, ayağınıza taş değmesin, güle güle gidip gelin.” diye konuştu. (Halil Kızılyer)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bekir Develi, Kudüs’ü anlattı

Kültür Sanat Yayın: 25.05.2024 04:45
İhlas Haber Ajansı

Çorum Belediyesi’nin “Han sohbetleri” etkinliğinin bu haftaki konuğu yazar Bekir Develi oldu.

Kültür, sanat etkinliklerini sürdüren Çorum Belediyesi yazar Bekir Develi’yi Çorumlularla buluşturdu. Bekir Develi ’Kudüs Bizim Neyimiz Olur?’ konulu sohbetiyle Han sohbetleri buluşmalarının bu haftaki konuğu oldu. Kudüs’ün tarihsel, kültürel ve manevi önemi anlatan Develi, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için önemine değindi.

Katılımın yoğun olduğu programı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da izledi. Program sonunda, Bekir Develi’ye hediye takdim eden Başkan Aşgın, “Kıymetli yazarımız Bekir Develi ve Veli Paşa Hanı’nı dolduran tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bekir Develi söyleşinin ardından sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.