Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çarşı – Pazar –Takı ve Sabundan Hayallere Sergileri Açıldı

Safranbolu Yayın: 09.04.2015 13:07
Çarşı – Pazar –Takı ve Sabundan Hayallere Sergileri Açıldı

SAKEM Kursiyerlerinin birbirinden güzel eserlerinin görücüye çıktığı sergiler yoğun katılımla açıldı.
Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında gerçekleşen kursların sonunda gerçekleştirilen sergiler vatandaşlar tarafından beğeni ve ilgi ile izlendi.
Congıllıoğlu Sanat Galerisi ve Tarihi Çarşı SAKEM Şubelerinde gerçekleşen sergilere Safranbolu Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Şenol, Kamil Temel ve Hüseyin Bilicioğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sezai Öztaş ile çok sayıda basın mensubu ve vatandaşlar katıldı.
Cıngıllıoğlu Sanat Galerisinde yapılan Sabundan Hayallere adlı serginin açılışında bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Kamil Temel; SAKEM kuruluşundan bu güne kadar çok büyük aşamalar kaydetti. Bu güne gelindiğinde artık SAKEM bir markadır. Öncelikle arkadaşlarımızı bu gayretli çalışmalarından dolayı kutluyorum. Yine bu gün açılışlarını gerçekleştireceğimiz sergiler kursiyerlerimizin birbirinden güzel eserlerinden oluşmaktadır. Kursiyerlerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyor, sergilerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Konuşmanın ardından kurdele kesildi. Katılımcıların hayranlıkla gezdikleri Sabundan Hayallere sergisinin ardından Çarşı SAKEM şubesindeki Çarşı-Pazar- Takı sergisine geçildi. Burada da takı tasarım kursiyerlerinin eserlerinden oluşan tasarımların oldukça beğeni topladığı gözlerden kaçmazken, kursiyerlere de sertifikaları verildi.
Kursiyerlere sertifikalarını Başkan Yardımcıları Erdoğan Şenol, Kamil Temel ve Hüseyin Bilicioğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sezai Öztaş, SAKEM Koordinatörü Münevver Esen ve Takı tasarım Kursu Öğretmeni Gülden Altundağ verdi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşlı kadının evinde ölü bulunmasına ilişkin 1 tutuklama

Manşet Yayın: 23.07.2024 21:25
Yaşlı kadının evinde ölü bulunmasına ilişkin 1 tutuklama

Karabük’ün Eflani ilçesinde 83 yaşındaki kadının evinde ölü bulunmasına ilişkin gözaltına alınan 4 kişiden 1’i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Eflani ilçesine bağlı Bostancı köyünde 4 gün önce Fatma Metin (83) evinde ölü bulunmuştu. Evin içerisinde kan izlerine ve kadının vücudunda da darp izlerine rastlayan jandarma ekipleri, cinayet şüphesi üzerine olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlatmıştı. Olayla ilgili yaşlı kadının üvey oğlu E.M., gelini B.M., torunu Ş.Ş. ve akrabası Yaşar A. gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Yaşar A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, diğerleri adli kontrolle serbest bırakıldı.