Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çankırı’da 77 eğitim çalışanı ile 2 din görevlisi açığa alındı, 1 komiser tutuklandı

Çankırı Yayın: 22.07.2016 07:54
Yazar:

ÇANKIRI Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan 77 kişi ile 2 din görevlisi açığa alınırken, 1 komiser tutuklandı. Yürütülen soruşturmalar kapsamında Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde görev yapan Ilgaz Site Camii İmam Hatibi İsmail Ayar ve Çarşı Camii Müezzin Kayyımı Sefa Çemçem açığa alındı, Ilgaz İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan komiser Cuma Öztürk tutuklandı. Öte yandan soruşturma kapsamında, Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 77 çalışan hakkında görevden uzaklaştırma, tedbirine bağlı inceleme başlatıldığı bildirildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: