Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Çakır: “Yeter Artık. Yolun Sonu Göründü”

Gündem Yayın: 12.12.2022 14:48
Yazar:
Çakır: “Yeter Artık. Yolun Sonu Göründü”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, 6 yaşındaki çocuğun evlendirilerek istismara maruz bırakılmasına sert tepki göstererek, “Tarikatlar-Cemaatler ile kol kola girdiniz, şeyhler, Şıhlar yarattınız, masum hak dinimizi kullanarak 20 yıldır bu ülkeyi sömürdünüz artık yeter” dedi.

Çakır yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Her gün ayrı zam her gün ayrı zulüm ve her gün ilticaya, tarikatlara, cemaatlara açılan ayrı kol… 20 yıldır ülkeyi getirdiğiniz durum ortada,

Son yaşanan 6 yaşında ki bir kıza reva görülen olaydan iki yıldır haberiniz var da neden sesiniz çıkmıyor. Bereket versin ki bu ülkede doğru-dürüst gazeteciler var da öğreniyoruz.

Adalet Bakanlığı sessizliğini koruyor. Aile Bakanlığı’nın ne yaptığını kimse bilmiyor. Bir de İçişleri bakanı var ki, polislerinin elini kolunu bağlamış durumda. Polislerimiz bu olayları bilmiyorlar mı? Kim onların önüne engel çıkarıyor? Ne gerekçeyle bu dosyalar kapatılıyor? Güçlerini kimden alıyorlar. 6 yaşındaki bir evladımızın uğradığı bu haksızlık karşısında kimler sessizliğini koruyor?

20 Yıldır aynı olaylar, aynı pis kollar uzanıyor vatandaşımızın üstüne, deve misali ne yapsalar eğri, hangi yapılan iş doğru ki.?

Yeter artık…İşte yolun sonu göründü…

Tarikatlar-Cemaatler ile kol kola girdiniz, şeyhler, Şıhlar yarattınız, masum hak dinimizi kullanarak 20 yıldır bu ülkeyi sömürdünüz artık yeter..

6 Yaşında ki çocuklarımız için artık yeter..

Emeklimiz, Dullarımız, İşçimiz, Memurumuz için artık yeter…

Esnafımız, İş adamımız, Gençlerimiz  için artık yeter..

Hesap vakti yaklaşıyor.. Yolun sonu görünüyor…

Hesabını sormak için, HAK-HUKUK-ADALET için Vatandaşımız gün sayıyor” (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR’den Enerji Yatırımı Hamlesi

Gündem Yayın: 05.03.2024 14:41
KARDEMİR’den Enerji Yatırımı Hamlesi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir, Bloomberg HT’te KARDEMİR’in yatırım planlarını anlatarak, Demir, rüzgar ve jeotermalde büyük yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir, Bloomberg HT’de KARDEMİR’in yatırım planlarından bahsetti.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir Bloomberg HT’de Finans Merkezi programına konuk oldu. Kardemir’in yatırım planlarına değinen Başkan  Demir, rüzgar ve jeotermalde büyük yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

Katma değerli nihai ürün odaklı bir yapıya gideceklerini  ifade eden Başkan Demir “Katma değerli ürün gamını genişletmek doğru bir strateji olacaktır. Şu anda bir yandan kapasiteyi artırırken bir yandan da nihai ürünlerde, ürünün cinsi, marketin istekleri ve katma değer açısından bir açılım yapmayı düşünüyoruz” dedi.

“A, B VE C PLANLARIMIZ MEVCUT”

Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir, Filyos Limanında açılım yapıldığında devreye gireceklerini  belirterek,  “Liman yakınında bir yerleşim veya faaliyet gündemimizde. Limanın kendisi de gündemimizde. Çünkü lojistik sıkıntıları aşmadan ilave maliyetlere katlanma durumu var. Kardemir’in bağlı ortaklıklarının da belirli alanlarda yerleşim planları olacak. Ancak bölgeden çok uzaklaşmak niyetinde de değiliz. Filyos bölgenin de beklediği bir açılım idi. Limanda açılım yapıldığında devrede olmayı düşünüyoruz. Liman öncelikli konumuz. Oradan gözümüzü ayırmıyoruz. A, B ve C planlarımız mevcut.” diye konuştu.

Yeni yüksek fırın yatırımının yapılacağı bilgisini veren  Demir, “Bu yatırımla 3,5 milyon tonun üzerine çıkacağız gibi görünüyor.” dedi.  Demir, söz konusu yatırımda yeni teknolojileri kullanacaklarını söyledi. (Ramazan Öztürk)