Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Çad Cumhuriyeti YÖK Başkanı Pr. Mahamat Barka KBÜ’yü ziyaret etti

Gündem Yayın: 26.07.2017 13:58
Çad Cumhuriyeti YÖK Başkanı Pr. Mahamat Barka KBÜ’yü ziyaret etti

Çad Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı ve N’Djamena Üniversitesi Rektörü Pr. Mahamat Barka, Karabük Üniversitesi’nde eğitimde karşılıklı iş birliğini artırmaya yönelik bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İki gün boyunca devam eden ziyarette ilk olarak Pr. Mahamat Barka; Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Kamil Güleç Kütüphanesi ve Üniversite Cami’sini gezerek incelemelerde bulundu.

N’DJAMENA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ BARKA: KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÇOK ETKİLENDİM

İlk incelemelerin arkasından Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Pr. Mahamat Barka’yı makamında ağırlayarak görüşmelerde bulundu. Karabük Üniversitesi Rektörlük makamında yapılan görüşmelere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir, Karabük Müftüsü Halil Bektaş, Türkiye’nin Eski Çad- Encemine Büyükelçisi ve şu an Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. Ahmet Kavas, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Selim Yılmaz ile Çadlı iş adamı İshak Abakar katıldı.

Yapılan görüşme sırasında ilk sözü alan Pr. Mahamat Barka, “Bugün burada 3 ay sonra sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Sayın Rektör Polat ile görüşmeden evvel kampüs içini ve bazı fakülteleri gezme fırsatı buldum. Gördüklerim gerçekten beni çok etkiledi. Çok güzel bir üniversiteye sahipsiniz“ diyerek üniversitemiz hakkında görüşlerini dile getirdi. Daha sonra söz alan Rektör Prof. Dr. Refik Polat ise, “Sizleri üniversitemizde ağırlamaktan dolayı şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına çok mutluyum. Biz artık iki kardeş üniversiteyiz. Üniversite olarak her türlü imkânımız size açık. Bize sadece öğrencileriniz değil hocalarınız da gelebilir. Burada doktoralarını yapıp tekrar üniversitelerine geri dönebilirler” diyerek eğitimde ikili iş birliğinin daha da artırılacağı sözünü verdi.

Görüşmelerin arkasından Prof. Dr. Refik Polat ve Pr. Mahamat Barka Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini gezerek incelemelerde bulundu. Burada hastane başhekimi Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan tarafından karşılanan heyet, birimleri ve acil polikliniğini gezerek hastalığın teşhisinde kullanılan bazı teknolojik cihazlar hakkında bilgiler aldı.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyareti sonrası Pr. Barka Demir Çelik Enstitüsü’nü ziyaret ederek burada Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar’dan enstitü hakkında bilgi aldı.

İkinci gün Safranbolu’da incelemeler yapıldı

Çad Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı ve N’Djamena Üniversitesi Rektörü Pr. Mahamat Barka’nın üniversitemizi ziyareti, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’ni gezerek Dekan Prof. Dr. Hasan Gökkaya’dan Fakülte hakkında çeşitli bilgiler almasıyla son buldu.

Mayıs ayında Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat başkanlığındaki heyet Çad’a gitmişti 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat başkanlığındaki heyet Mayıs ayı başında Çad’a giderek Çad Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı ve N’Djamena Üniversitesi Rektörü Pr. Mahamat Barka’nın da aralarında bulunduğu birçok üniversite ve devlet yöneticileri ile görüşmelerde bulunmuş, önemli iş birliklerine ve ikili görüşmelere imza atmışlardı.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Ceren Özdemir, mezarı başında anıldı

Gündem Yayın: 06.12.2023 00:00
Kaynak: İHA
Ceren Özdemir, mezarı başında anıldı

Ordu’da, 3 Aralık 2019 tarihinde evine gireceği esnada bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir, vefatının dördüncü yılında mezarı başında anıldı.

Altınordu ilçesinde 3 Aralık 2019 tarihinde saat 19.35’te antrenman sonrası Zaferi Milli Mahallesi’ndeki evine gireceği esnada kalbinden bıçak darbesi alan Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi balerin Ceren Özdemir, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Cinayet zanlısı Özgür Arduç, olaydan bir gün sonra polis ekiplerince yakalanmış, çıkartıldığı mahkemece ‘canavarca hisle öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılmıştı.

Ceren’in ailesi, kızlarının vefatının dördünü yılında mezarının başında anma etkinliği düzenledi. Ulubey ilçesi Kumanlar Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında düzenlenen anma programında anne Güfer ve baba Yılmaz Özdemir mezara çiçekler bırakarak dua etti.

Baba Özdemir, acılarının her zamanki gibi taze olduğunu belirterek, “Bu süreçte acımız devam ediyor. Bizim mustarip olduğumuz konular var, ihmal davası henüz sonuçlanmadı, en çok bu zorumuza gidiyor. Ceren’in acısını asla unutamıyoruz. Eşim ve kızım bazı şeyleri halen atlatamadı. Katilin cezası tamam ama ihmali olanlar hakkında Anayasa Mahkemesi henüz karar vermedi, süreç çok uzadı. Bu ülkede halen kadın cinayetleri de devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Paylaş: