Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BOYKOT EDECEKMİŞ! HADİ ORDAN !

Manşet Yayın: 25.10.2023 12:16
BOYKOT EDECEKMİŞ! HADİ ORDAN !

Milli bir meselede bile bir araya gelmeyi beceremeyen sen mi bu konuda birlik olup, boykot edeceksin? Var mı sende o şuur, o bilinç, o irade ?

Tükettiğin ürünlerin hangisi yahudilerin? Ondan bile haberin yok!

Ürettin mi boykot edeceğin ürünlerin alternatifini? Bir avuç Yahudi senin hayatına dokunan binlerce ürün üretmiş.  Sen ne yaptın? Kolay olanı tercih ettin. Üretmek yerine ithal ettin! Onun ürettiği ürünleri tüketmek işine geldi. Mahalle bakkalının rafları bile onların ürünleriyle dolu.

 

70 yıldır adamlar senin içinden geçmiş haberin yok. Tarlana ektiğin sebzenin meyvenin tohumunu bile onlardan alıyorsun. Üstelik genetiğini değiştirip sağlığınla oynadığı halde. Senin ata tohumun yok muydu? Neden kendi tohumuna sahip çıkmadın? Neden üretmek için çaba göstermedin? Oy’unla ülkenin yönetime getirdiklerin ithalat yaparak köşeyi dönsün diye mi?

 

Sadece Coca-Cola’nın Türkiye’de; Ankara, Bursa, Çorlu, Elazığ, Isparta, İzmir, Köyceğiz, Mersin ve Sapanca’da olmak üzere 10 fabrikası var. Coca-Cola  Türkiye’de doğrudan 3 bin, dolaylı olarak ise 30 bin kişiye istihdam sağlıyor.

Ülkeye soktuğumuz diğer yahudi ürünlerini de düşündüğümüzde, bunların üretiminde, dağıtımında, pazarlamasında çalışan yüzbinlerce insanımız var.

BOYKOT ettiğin zaman bunca insana nerede iş vereceksin?

 

Ayrıca, İsrail Filistine bugün mü saldırıyor? 70 yıldır aklın neredeydi?

Sözüm sadece sana değil. Tüm müslümanlara. Dünyadaki Müslüman ülkelerin nüfusu 2 milyarı aştı. Hepsi İsrail malı kullanıyor. Birlik olup İsrail’le ticari ilişkilerini kısa süreliğine bile dondursalar İsrail biter.

Bunu yapabilirler mi? Asla.

Bak!  hergün masum çocuklar acımasızca öldürülüyor. Kuvözdeki bebekler bile ölüme terkedildi.

 

Kes hadi ticaretini, göreyim samimiyetini!

Esip, gürleyip, kuru kuru kınamak varken ne gerek var değil mi?

3 kişi görüş bildirdi

  1. Nur bulut macera spor

    Bu yazıya imzamı atarım. ArPlar hep bizi kullandı. Onlarda deli kanlı akan kan yok. Yürü git işine.

  2. Nuri cavak

    Çok haklısınız nasıl bir ülkede yasıyoruz siz daha bilirsiniz masal bunlar kaval çalıyorlar iyi dinleyenler var tesekkürler. Hocam

  3. Güler Çizmeci

    Yazılanlar çok doğru ama, cahil vatandaşı ikna ediyorlar ne yazıkki…

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Manşet Yayın: 01.03.2024 11:07
Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Safranbolu Belediyesi araç ve yaya trafiğinin daha güvenli bir alanda ulaşım sağlaması adına Aslanlar mevkiinde yer alan kavşak ve refüj çalışmalarını tamamladı.

Ulaşımda aksamaların yaşanmaması ve daha güvenli bir alan oluşturmak adına şehrin her noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Safranbolu Belediyesi ekipleri Aslanlar kavşağında başladığı yenileme çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliği tarafından yapılan çalışmalar kapsamında beton bordür taşları ile kavşak ve refüjlerde yenileme ve ardından boyama yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliğinin çalışmalarını tamamlamasının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Safranbolu’nun dokusuna uygun renkte çiçeklerle refüj ve kavşaklara süslendirme çalışması yapıldı. Öte yandan Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı atölyelerde üretilen otobüs durağının da bu alana kurulumu sağlandı. Yapılan çalışmalar neticesinde araç ve yaya trafiğinin güvenliği amaçlanırken şehrin yapısına uygun kavşak ve refüjler oluşturuldu. (Ramazan Öztürk)

Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi jpg Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi2 scaled